BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo nuty po lewej żagle i waga po prawej

Ludwińskie Świętowanie

Wójt Gminy Ludwin pan Andrzej Chabros, Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego w dniu 06 marca 2016 roku zaprosili wiele kobiet pracujących w różnych urzędach, organizacjach oraz mieszkanki Gminy Ludwin na „Święto Kobiet”.

Lilia kwitnie, róża opada, czerwony tulipan swe płatki składa. Ja korzystając z tej sposobności, życzę Wam w Dniu Kobiet, dużo szczęścia, zdrowia i radości. Niech Wam życie słodko płynie – w każdej chwili i godzinie.

Mężczyzni stoją na scenie sali gimanstcyznej W tle materiał z doczepionmi motylami.

Spotkanie prowadził pan Andrzej Foltyn. Wójt Gminy witając wszystkie kobiety złożył im życzenia z okazji zbliżającego się święta, obchodzonego 8 marca, jako wyraz szacunku i uznania.

Coroczne święto ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet to święto znane wszystkim Polakom. Obchodzone jest w wielu krajach na świecie. To święto jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

W Ludwinie Panowie i nie tylko, przygotowali program słowno-wokalny dedykowany Kobietom. Można było również skorzystać z masaży, usług kosmetycznych .

Jako pierwsi w Gminnym Centrum Kultury i Sportu dla kobiet zaprezentowali się panowie: Grzegorz (radny Gminy Ludwin) i pan Marek w autorskiej piosence „My recydywiści”.

Mężczyzni stoją na scenie sali gimanstcyznej W tle materiał z doczepionmi motylami.

Panowie Marek i Grzegorz

Stowarzyszenie Amazonek prezentowało i sprzedawało ozdoby wielkanocne – „Nasza Twórczość”.

Aktywność kobiet społeczności Ludwin jest bardzo duża. Podziwialiśmy zwinne Panie w tańcu, każdym ruchem oddawały się muzyce i temu co prezentują.

Ludzie ruszają sie na sali gimanstycznej. Kobiety są ubrane na sportowo.

Najmłodsza grupa „Kryształki”, same młodziutkie małe kobietki i jeden rodzynek mężczyzna, umiliły swoją prezentacją taneczną niedzielne popołudnie.

„Panowie Paniom” to program słowno wokalny artystów scen lubelskich. Panów: Bartosza Pietrzyka i Łukasza Drozda. W ich wykonaniu zebrani mogli usłyszeć przepiękne piosenki.

Mężczyczna stoi. Trzyma w dłoni mikrofon.

Po występie p. Bartosza Pietrzyka i p. Łukasza Drozda wójt gminy złożył specjalne podziękowania „aktywistkom”. A miejscowi artyści p. Grzegorz i p. Marek dedykowali paniom wiele piosenek wśród nich była piosenka „Żółte tulipany”.

Mężczyzni stoją na scenie sali gimanstcyznej W tle materiał z doczepionmi motylami.

Każdej Kobiecie jest miło, gdy otrzymuje kwiaty, pudełko czekoladek czy okolicznościową kartkę. Panowie w osobach Wójta Gminy Ludwin – Andrzeja Chabrosa, przewodniczącego Rady Powiatu – Jana Baczyńskiego vel Mróz, wicestarosty –Dariusza Kowalskiego obdarowali wszystkie panie tulipanami.

Mężczyzni stoją na scenie sali gimanstcyznej W tle materiał z doczepionmi motylami.

Wielkie dzięki za zaproszenie, pięknie wykorzystaliście swój miejscowy potencjał.

Żaden dzień się nie powtórzy,

nie ma dwóch podobnych nocy,

dwóch tych samych pocałunków,

dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

W. Szymborska

Szczególne podziękowanie składam pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie Ani Czarneckiej za czujne oko w doglądaniu wszystkiego, za wielkie działanie, moc pomysłów…

Słodki poczęstunek dopełnił to jakże urocze spotkanie.

Warto jednak pamiętać, żeby szanować Kobiety każdego dnia, a nie tylko z okazji 8 marca… bardzo liczymy na to Panowie…

Na zdjeciu jest bukiet czerwony tulipanów

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies