BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Cztery osoby siedzące przy stole podczas formalnego spotkania. Na stole leżą dokumenty, a dwie osoby podpisują je. W tle widoczne są banery z logotypem "Lublin - miasto inspiracji

Lublin z kolejnym grantem od Fundacji Leroy Merlin Polska

Kapitalny remont przejdą łazienki w budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II przy ul. Pogodnej 54, dzięki kolejnej współpracy Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska.

20 czerwca strony podpisały umowę grantową o realizacji wspólnych działań. Wartość otrzymanego grantu to ponad 220 tys. zł.

– Dzięki realizacji Programu Grantowego nasze Miasto odnowi kolejne miejsce zamieszkania zbiorowego. Tym razem poprawimy warunki pobytu oraz zamieszkania dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym obywateli i obywatelek Ukrainy. Remont sanitariatów pozwoli na dostosowanie pomieszczeń do szczególnych potrzeb młodych podopiecznych oraz zwiększy komfort i bezpieczeństwo z ich korzystania. Internat w Ośrodku spełnia funkcję opiekuńczo – wychowawczą w okresie nauki szkolnej. Dzięki temu dla wielu uczennic i uczniów spoza Lublina staje się drugim domem i zapewnia prawidłowe warunki rozwoju. W związku z wojną w Ukrainie to również azyl dla dzieci i młodzieży uchodźczej. Dziękuję Fundacji za udzieloną pomoc i udaną dotychczasową współpracę. Cieszę się, że razem możemy działać na rzecz miasta oraz jego mieszkanek i mieszkańców – mówi Tomasz Fulara, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Z grantu Funduszu Solidarnościowego Fundacji Leroy Merlin zostanie przeprowadzony generalny remont 2 łazienek znajdujących się na III piętrze budynku internatu. Pierwszy etap prac obejmie roboty rozbiórkowe i demontażowe urządzeń sanitarnych. W następnej kolejności zostaną zmodernizowane instalacje elektryczne i hydrauliczne oraz wykonane roboty przygotowawcze na posadzkach i ścianach. Zakres zadania obejmuje też szpachlowanie oraz wykonanie nowych okładzin z płytek gres na ścianach i posadzkach, a także montaż nowych urządzeń sanitarnych (umywalki, brodziki, miski ustępowe wraz z bateriami). Dodatkowo nastąpi wymiana – montaż ościeżnic i skrzydeł drzwiowych oraz malowanie sufitów i częściowo ścian. Całkowita wartość prac wyniesie 220,8 tys. zł brutto. Na tyle opiewa wartość grantu przekazanego Miastu w formie darowizny materiałów i usług. Prace będą realizowane w okresie wakacyjnym, tak by z nowych łazienek mogli skorzystać podopieczni wraz z nowym rokiem szkolnym.

– Cieszymy się, że po raz drugi podpisujemy w Lublinie umowę grantową w ramach Funduszu Solidarnościowego działającego przy Fundacji Leroy Merlin. Te granty są dla nas niezwykle istotne, wspierają one uchodźców z Ukrainy, a w przyszłości będą służyć mieszkańcom Lublina, z którymi czujemy się mocno związani, prowadząc tutaj od wielu lat nasze sklepy. W ramach Funduszu Solidarnościowego zrealizowaliśmy dotychczas około 60 grantów w całej Polsce, które pozwoliły stworzyć ponad 2,7 tys. bezpiecznych i komfortowych miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Na te remonty Fundacja Leroy Merlin przekazała już około 31 mln zł – mówi Agnieszka Bolek, Prezeska Fundacji Leroy Merlin Polska.

Dzięki wcześniejszym wspólnym działaniom Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska wyremontowano pomieszczenia po byłym przedszkolu przy ul. Bronowickiej z przeznaczeniem na miejsce zamieszkania zbiorowego dla potrzebujących obywateli i obywatelek Ukrainy. W 2023 r. z grantu Funduszu Solidarnościowego Fundacji Leroy Merlin pomalowano ściany oraz sufity we wszystkich pomieszczeniach, położono panele oraz listwy przypodłogowe w salach i na korytarzu. Przeprowadzono remont 4 łazienek wraz z przeróbkami hydraulicznymi. Wymieniono sanitariaty w toaletach oraz wykonano kompletny remont jednej łazienki, w której wcześniej znajdowało się pomieszczenie pralni. Położono listwy progowe we wszystkich pomieszczeniach oraz przygotowano ościeża i zamontowano skrzydło drzwiowe. Wartość grantu wyniosła wówczas 251 tys. zł.

Źródło: lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies