BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis na plakacie: “Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień Kolorowej Skarpetki. Światowy Dzień Zespołu Downa”.

Lubelskie Obchody XI Światowego Dnia Zespołu Downa

W dniu 26 marca 2017 roku Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” w Lublinie zorganizowało kolejną edycję Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

Uroczystość odbyła się Sali Widowiskowej Teatru Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ceremonia świętowana była w gronie osób wspierających środowisko m.in.: przedstawicieli władz lokalnych, organizacji pozarządowych, nauczycieli, terapeutów i wolontariuszy.

Ludzie są na scenie. Dziewczynka trzyma narzutę na plecach. W tle ludzie na akordeonach

W części artystycznej na scenie wystąpili aktorzy i tancerze:

  • Teatr cieni  „Marzenie” z udziałem podopiecznych stowarzyszenia Ukryty Skarb oraz aktora Teatru Andersena Benka Byrskiego przy akompaniamencie wiolonczeli.

  • Kulisy „Teatru cieni” – film w reż. Benka Byrskiego.

  • spektakl „Myszy i koty – oto ich psoty” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie – scenariusz i reż. Dorota Waryszak.

  • „Cygańska miłość” teatr tańca w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie reż. Barbara Tomala-Chudzik i Jolanta Szydłowska

  • „Festiwal Mikołajki Hip-hopowe” – relacja multimedialna w reż. Barbary Tomali-Chudzik.

  • „Parostatek”  występ taneczny – uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie – choreografia – Anna Duda.

Po części artystycznej udano się do foyer na degustację wspaniałego tortu. Całość dopełnił bankiet i wspólne świętowanie, zabawy dla dzieci – animacje aktorów Teatru Andersena.

Na zdjeciu jest tort Lubelskie obchody swiatowego dnia zespołu downa.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies