BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Lubelskie Dni Autyzmu

W środę 11 kwietna 2018 roku odbyły się obchody Lubelskich Dni Autyzmu. Uroczystość miała miejsce na placu Teatralnym, wydarzenie miało na celu przybliżenie mieszkańcom Lublina problematyki autyzmu. Akcja kształtowała postawy zrozumienia i tolerancji.

W spotkaniu wzięły udział min.: Szkoła Podstawowa nr 26 w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Lublinie, studenci UMCS i KUL, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ośrodek Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością „Benjamin”, Środowiskowy Dom Samopomocy, Krajowe Towarzystwo Autyzmu, Fundacja Alfa oraz inne organizacje biorące udział we wsparciu osób z autyzmem.

Przez cały kwiecień w ramach obchodów odbywać się będą różne wydarzenia, min. będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z neurologami, pełny program znajduje się na stronie Urzędu Miasta Lublin.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies