BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner z napisem: Lubelskie Dni Autyzmu

Lubelskie Dni Autyzmu

Inauguracja obchodów Lubelskich Dni Autyzmu odbędzie się w najbliższą środę (1 kwietnia).

Wydarzenie jest coroczną inicjatywą propagującą potrzeby i problemy osób z autyzmem i ich rodzin. Lubelskie Dni Autyzmu organizowane są przez Miasto Lublin we współpracy z instytucjami i organizacjami, które na terenie miasta udzielają specjalistycznej pomocy i wsparcia dla tych osób.

Lubelskie Dni Autyzmu są wyrazem solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. Odbywać się będą w przeddzień Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który co roku przypada na 2 kwietnia. Jest to inicjatywa podejmowana w związku z ogólnoświatową akcją, mającą na celu propagowanie w miesiącu kwietniu wiedzy na temat potrzeb i problemów osób z autyzmem i ich rodzin.

W tym roku Lubelskie Dni Autyzmu rozpoczną się spotkaniem dla mieszkańców Lublina przed Ratuszem (Plac Króla Władysława Łokietka 1), które odbędzie się w godzinach 9:30-9:45. Następnie korowód uczestników przejdzie do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza święta.

Do akcji włączyło się wiele instytucji i organizacji, które zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin. Obchody zorganizowane zostały we współpracy z Fundacją Alpha w Lublinie, Krajowym Towarzystwem Autyzmu – Oddział w Lublinie, NZOZ Sanus, Zespołem Szkół Nr 4 w Lublinie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Lublinie, Zespołem Poradni Nr 3 w Lublinie, Klubem Rodziców Fundacji „Jaś i Małgosia” oraz Zespołem Ośrodków Wsparcia, a także przy współpracy lubelskich uczelni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Lubelskie Dni Autyzmu to inicjatywa podejmowana w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Autyzm dotyka coraz szersze grono osób. Diagnozowany jest zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Dlatego też problematyka autyzmu staje się priorytetowym i wiodącym tematem w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców Lublina.

Źródło: Samorząd Miasta Lublin

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies