BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Lekcja rozkręcamy!

Z radością prezentujemy fotorelację z naszego spotkania z Młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie, w dniu 18 czerwca.

To już druga edycja „rozkręcamy!” – lekcji popularyzującej „Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych. 

Tym razem zaprezentowaliśmy „KOŁA i KWADRATY” – ciepło przyjętą premierową miniaturę teatru ruchu w wykonaniu Kasi i Tomka. Uśmiech na twarzach uczestników wywołały także slajdy, które z żywym słowem Darii tworzą spokojny klimat i uruchamiają swobodny dialog uczestników.

Naszym głównym punktem spotkania był jednak Liść, czyli Mateusz Urbański i jego „Krótka opowieść o radosnym marzycielu!”. Oklaski były godne bisu – gratulujemy Mistrzu! I razem z SP nr 24 trzymamy kciuki za Twoje mistrzostwa w Chinach! Dziękujemy, że przyjąłeś nasze zaproszenie Mateusz 🙂

Na ręce dyrektora szkoły, pani Ireny Pogody złożyliśmy dwie publikacje Konwencji, po czym pierwszą część spotkania zakończyły już tylko gratulacje, uśmiechy, podziękowania i las rąk chętnych na drugą część lekcji, czyli rozgrzewkę z Kasią, wyścigi z Tomkiem oraz zawody bocci z Mateuszem.

Cieszy nas ogromnie, że wyzwoliliśmy wspólnie tyle pozytywnej energii, tym bardziej, że w nocy bawiliście się na swoim szkolnym balu. Dziękujemy Wam za to piękne spotkanie! Za dziesiątki: „fajnie”, „super”, „extra” 🙂 Za pomoc przy organizacji sali oraz Wasze rozmowy o szkole, którą chcielibyście dostosować dla potrzeb tzw. „wózkowiczów”. Macie w sobie duży potencjał, o czym świadczy otwartość na tego typu refleksje.

Dziękujemy także: Ani za kontakty, pani Eli za właściwe ścieżki na mapie szkoły, panu Maciejowi za sprawną organizację techniczną oraz Kamilowi za fotoreportaż!

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies