BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Konny powóz na brukowanej ścieżce z pasażerami siedzącymi w środku. W tle widać duży baner z napisem BACIARKA KAWIARNIA oraz obrazkami przedstawiającymi jedzenie i informacjami kontaktowymi.

„Kurs na Beskid Sądecki” – z pamiętnika wędrowca…

…11 września 2024 roku, o godzinie piątej rano, wyruszyliśmy z opiekunami na 4-dniową wycieczką w Beskid Sądecki.

Naszą bazą noclegową i wypadową był Ośrodek „GEOVITA” w Krynicy Zdrój.

W dzień przyjazdu do Krynicy poszliśmy całą grupą zwiedzać perełki turystyczne tej gościnnej miejscowości. Byliśmy na Bulwarach Dietla, odwiedziliśmy Park zdrojowy i Pijalnię wód mineralnych.

Potem zmęczeni podróżą i popołudniowym spacerem spokojnie i szybko zasnęliśmy w swoich pokojach, aby porządnie naładować akumulatory na następny dzień zwiedzania Beskidu Sądeckiego.

Drugi dzień pobytu w Krynicy Zdrój rozpoczął się od zajęć rekreacyjnych i relaksacyjnych. Na dobry początek dnia był masaż relaksacyjny i aqua gimnastyka. Tak wypoczęci i zrelaksowani wyruszyliśmy wzdłuż rzeki Poprad do Muszyny. Tam zwiedziliśmy malowniczy ryneczek oraz Ogrody Biblijne.

W dalszą drogę udaliśmy się przez Żegiestów oraz Piwniczną do Starego Sącza. To malownicze i zabytkowe miasteczko przyjęło nas także piękną pogodą i smacznymi deserami lodowymi.

Ten dzień zakończyliśmy wieczorną integracyjną potańcówką z poczęstunkiem. Zabawa była przednia, pomimo intensywności działań turystyczno-rekreacyjnych przez cały dzień.

Trzeci i przedostatni dzień pobytu w Krynicy Zdrój rozpoczął się także od zajęć rekreacyjnych i relaksacyjnych. Po masażu i zajęciach na basenie, tylko plecak w rękę i wyruszamy w dalszą trasę.

Tego dnia przejechaliśmy przez granice naszego Państwa, na Słowację. Dojechaliśmy do Starego Smokowca, turystycznego kurortu u podnóża słowackich Tatr Wysokich, podziwiając po drodze piękne widoki. Dalej droga poprowadziła nas do Szczyrbskiego Jeziora, miejscowości wypoczynkowej nad Szczyrbskim stawem Tatrzańskim. Po tak dużej dawce wrażeń i wysiłku fizycznym nie mogło zabraknąć czystych węglowodanów i tłuszczowo-białkowej bomby kalorycznej, czyli lodów i pizzy.

Wieczorem, jeszcze pogawędki, komentarze, oglądanie zrobionych zdjęć pamiątkowych i wypoczynek do rana.

Ostatni dzień pobytu to szybka przebieżka po znanych już, co nieco kątach Krynicy Zdrój i powrót do Ośrodka „GEOVITA”. Niestety, trzeba było spakować walizki, załadować wszystko do autokaru i zakończyć 4-dniowe włóczęgostwo. Szkoda, że czas tak szybko mija. Przez wszystkie dni pobytu w Beskidzie Sądeckim słońce witało nas, co rano i żegnało wieczorem.
A dzisiaj nawet niebo zapłakało, że wyjeżdżamy do domu….

Galeria zdjęć

 

  • „Kurs na Beskid Sądecki”- to zadanie publiczne „Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach”, sfinansowane ze środków PFRON, przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
  • Beneficjenci projektu, to 38 osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie i Domu Pomocy Społecznej w Matczynie.
  • Wnioskodawca i realizator: Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Res Sacra Miser” w Gościeradowie.
Baner informacyjny dot. zadania Kurs na Beskid Sądecki

Relacja nadesłana przez Elżbietę Spyrę

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies