BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Biały napis na tle powiększonych 3 liter w kolorze czarnym, różowym i niebieskim: Kultura Technologia Dostępność. Pod tekstem piktogram tłumacza języka migowego. Na dole logotypy.

Kultura. Technologia. Dostępność – seminarium lokalne CreArt z tłum. na PJM

Galeria Labirynt zaprasza na wydarzenie Towarzyszące Kongresowi Współpracy Transgranicznej Lublin 2021 pt. "Kultura. Technologia. Dostępność" - seminarium lokalne CreArt, które odbędzie się 7.10.2021 (czwartek) o godz. 12:30 w siedzibie Galerii Labirynt w Lublinie przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5.

Wydarzenie odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. W sali, w której odbędzie się wydarzenie, jest zainstalowana pętla indukcyjna.

Wydarzenie tłumaczone na PJM przez Jolantę Gromadę i Łukasza Grzesiuka.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Będziemy więc rozmawiać między innymi o tym, jak wykorzystywać media w kulturze, jak demokratyzować jej przestrzeń tak, by była dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie ma co się oszukiwać – od technologii nie uciekniemy. Staje się ona coraz bardziej obecna w większości obszarów naszego życia, więc trudno sobie wyobrazić, że kultura pozostanie tą jedyną dziewiczą wyspą nietkniętą przez współczesną technikę. Czas lockdownów pokazał, jak bardzo nowoczesne technologie mogą być pomocne w docieraniu do publiczności i jednocześnie, jak słabo jesteśmy do tego przygotowani.

Seminarium składać się będzie z dwóch części: krótkich wykładów i prezentacji Piotra Celińskiego (medioznawcy, teoretyka mediów cyfrowych), Waldemara Tatarczuka (artysty, kuratora sztuki), Wioletty Stępniak (Głuchej pedagożki, tatuatorki, nauczycielki PJM), Moniki Dubiel (psycholożki, iberystki, osoby niewidomej, konsultantki dostępności).

Część druga będzie poświęcona dyskusji nt. praktycznych rozwiązań stosowania technologii w kulturze.

Program

12:30 – 14:00 Piotr Celiński, Waldemar Tatarczuk – wykłady, dyskusja podsumowująca część I seminarium
14:00 – 14:30 przerwa
14:30 – 16:00 Wioletta Stępniak, Monika Dubiel – wykłady, dyskusja podsumowująca część II seminarium

Zapraszamy do rejestracji na Kongres pod linkiem: kongres.lublin.eu/formularz-rejestracyjny

Seminarium lokalne CreArt odbędzie się w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Wideozaproszenie w języku migowym

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies