BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Krasnostawski Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych donosi

Wyjazd studyjny do Józefowa

19 maja br. Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zorganizowało wyjazd studyjny do Józefowa k/Biłgoraja. Uczestnicy wyjazdu : pani Burmistrz Krasnegostawu oraz Wójtowie z gmin: Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka zapoznali się z ekonomią społeczną w wydaniu gospodarza spotkania, Burmistrza Józefowa – Pana Romana Dziura – założyciela czterech Spółdzielni Socjalnych. Spółdzielnie te zatrudniają 76 osób, a łącznie ze stowarzyszeniami, zatrudnienie sięga liczby 120 osób. Celem spotkania było zapoznanie decydentów z ideą ekonomii społecznej w miastach, małych miasteczkach i gminach, oraz przeniesienie dobrych praktyk na własny grunt.

Dzień otwarty w ZUS

20 maja, już po raz kolejny, stowarzyszenie było współorganizatorem imprezy „Dzień otwarty w ZUS dla Osób z Niepełnosprawnością. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krasnymstawie, oprócz dyrektorów: Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Prezesa Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzez Osób Niepełnosprawnych, po raz pierwszy do konsultacji zaprosił przedstawiciela Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z nowoczesną obsługą klienta, mieli też możliwość zadawania pytań konsultantom oraz eksperymentalnie zalogować się do poszczególnych działów jako klienci ZUS-u. Na zakończenie spotkania każdy z jego uczestników otrzymał profesjonalnie wydany przez ZUS i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Informator dla osób niepełnosprawnych”.

W miesiącu czerwcu zapraszamy na imprezy:

10.czerwca br. „Drzwi otwarte w Warsztacie Terapii Zajęciowej

12.czerwca „IV Zawody Wędkarskie Warsztatów Terapii Zajęciowej

Jerzy Weremko

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies