BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Żaglowiec na pełnym morzu

Konkurs “Żeglujemy bez Granic – Rejs s/y Zawiszą Czarnym”

Celem konkursu jest umożliwienie udziału w pełnomorskim rejsie na żaglowcu s/y Zawisza Czarny najbardziej zmotywowanej do takiej przygody osobie.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością, które ukończyły 16 lat i których stan zdrowia pozwala na bezpieczne i swobodne funkcjonowanie na pokładzie żaglowca s/y Zawisza Czarny, przy wsparciu asystenta.

Aby wziąć udział konkursie, należy w dowolnej formie (tekstu, zdjęcia, filmu, etc) przekonać Jury Konkursu, iż to właśnie TY powinieneś/ powinnaś wziąć udział w tym rejsie! Do zgłoszenia należy dołączyć ankietę osobową, która będzie stanowić dodatkową informację dla Jury wyłaniającego zwycięzcę. Ankieta do pobrania.

Aby wziąć udział w rejsie, wyłoniony zwycięzca  będzie musiał przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w rejsie, a po rejsie przygotować relację z rejsu wraz ze zdjęciami, która zostanie umieszczona na stronie www.podrozebezgranic.pl.

ZGŁOSZENIA i WYNIKI:

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres podroze@podrozebezgranic.pl lub pocztą (Fundacja Podróże bez Granic, ul. Warszawska 43/1, 81-309 Gdynia) w terminie od 22 marca do 24 kwietnia 2015, do godziny 24:00 (w przypadku wysyłki pocztowej, decyduje data wpływu do siedziby Fundacji).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2015 na stronie www.podrozebezgranic.pl.

NAGRODY:

I nagroda: Rejs żaglowcem s/y Zawisza Czarny dla 1 osoby z niepełnosprawnością oraz 1 asystenta, w terminie 10 – 20 sierpnia 2015 na trasie Bergen – Edynburg. Szczegóły nt. rejsu i żaglowca poniżej.

II nagroda: Aparat cyfrowy Canon EOS 1100D przekazany na rzecz Fundacji przez Centrum Wolontariatu UEFA EURO 2012.

ORGANIZATOR:

Fundacja Podróże bez Granic

ul. Warszawska 43/, 81-309 Gdynia,

tel. 692 44 51 88,

e-mail: podroze@podrozebezgranic.pl

PARTNERZY:

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP – fundator miejsca dla asystenta,

Voucher na rejs dla osoby z niepełnosprawnością został przekazany Fundacji Podróże bez Granic przez Martę Mińko – Atroszko podczas zawodów SNOWSAIL w Świeradowie Zdroju.

JURY KONKURSU:

  • Marta Ostrowska – Prezes Zarządu Fundacji Podróże bez Granic,
  • Tomasz Ostrowski – Członek Zarząd Fundacji Podróże bez Granic, żeglarz, kapitan jachtowy,
  • Marta Mińko – Atroszko – darczyńca voucheru będącej główną nagrodą w konkursie, żeglarka,
  • Rafał Klepacz – Członek Zarządu Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

INFORMACJE O ŻAGLOWCU: 

Zawisza Czarny to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie. Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i fascynatów. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy. Główny obszar aktywności Zawiszy to rejsy harcerskie, skautowe, rejsy młodzieżowe oraz rejsy z niewidomymi w Programie “Zobaczyć Morze”. Niemniej co roku kilkanaście rejsów jest otwartych dla każdego. Szczegóły techniczne żaglowca: www.cwm.edu.pl/zawisza-czarny

Nagroda obejmuje: pobyt na jachcie, opiekę kapitana i oficerów, pełne wyżywienie, opłaty portowe, zaopatrzenie statku w wodę, oleje i paliwo, NNW i KL.

Nagroda nie obejmuje: transportu do Bergen oraz z Edynburga. Możliwość wykupienia podróży powrotnej z Edynburga autokarem. Szczegóły na stronie żaglowca. Organizacja podróży we własnym zakresie.

W trakcie rejsu, zwycięzca konkursu, zakwaterowany będzie na pokładzie żaglowca we wspólnym kubryku (miejsce do spania i jedzenia wszystkich uczestników rejsu) i brać będzie udział, przy wsparciu asystenta, we wszystkich czynnościach życia statku w tym: nawigacji, sterowaniu, stawianiu żagli, sprzątaniu czy pomocy w kambuzie (kuchni).

UWAGA!!!

s/y Zawisza co do zasady nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach – na pokładzie znajdują się liczne bariery architektoniczne, wąskie schody i niewielkie toalety stąd uczestnicy konkursu muszą być w stanie samodzielnie się poruszać. Jako organizator rejsów dla osób niewidomych „Zobaczyć morze” na żaglowcu dostępny jest sprzęt umożliwiający osobom niewidomym sterowanie.

INFORMACJE O FUNDACJI PODRÓŻE BEZ GRANIC:

Fundacja Podróże bez Granic zajmuje się promocją i wdrażaniem niekonwencjonalnych form rehabilitacji oraz integracji społecznej osób z niepełnosprawnością. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację podróży zagranicznych oraz unikalnych w skali kraju eventów.

Od czerwca 2012 Fundacja administruje portal turystyczny www.podrozebezgranic.pl, a obecnie prowadzi także szkolenia dla młodzieży nt. niepełnosprawności i wspiera inne organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnością w realizacji ich podróżniczych marzeń.

Od stycznia 2015 roku posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego. Zespół Fundacji składa się z 4 osób, w większości zaangażowanych w działania na zasadzie wolontariatu, w tym trzech osób z niepełnosprawnością.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies