BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny dla dzieci “Autyzm to takie coś…?”

Fundacja Autilio zaprasza dzieci w wieku od 5, do 15 lat, do udziału w trzeciej edycji otwartego konkursu plastycznego “Autyzm to takie coś…?”.

Zasady są proste, a temat bardzo pożyteczny. Narysuj, namaluj, naszkicuj, przyklej, wytnij, bądź nabazgraj pracę, która będzie przedstawiać jak autyzm wygląda Twoimi oczami. Interpretacja tematu jest dowolna.

Prace plastyczne będą oceniane pod względem: merytorycznym, estetycznym, samodzielności wykonania oraz oryginalnego podejścia do tematu. Temat może wydawać się zagadkowy, ale interpretacja jest dowolna. Organizatorzy liczą na Waszą kreatywność i pomysłowość. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody niespodzianki.

Wraz z pracą konkursową, do Organizatora należy dostarczyć wypełnioną Kartą zgłoszenia:

Karta zgloszenia: Autyzm to takie coś (PDF, 557 KB) – pobierz, wypełnij i wyślij lub skorzystaj z wygodnego formularza online, dostępny jest na stronie: www.autilio.pl/konkurs;

Regulamin konkursu Autyzm to takie coś (PDF, 260 KB)

Termin nadsyłania prac: 12 listopada, godz. 23:59.

Konkurs prowadzony będzie w trzech kategoriach:

  • 5 – 8 lat,
  • 9 – 12 lat,
  • 13 – 15 lat

Celem konkursu jest podnoszenie społecznej świadomości i wiedzy z zakresu zaburzeń autystycznych oraz jakości życia i promowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk oraz pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

Konkurs jest adresowany nie tylko do uczestników indywidualnych, ale również do udziału zachęcamy instytucje. W ramach projektu, w szkołach i placówkach wychowawczych, odbywają się zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz różnego rodzaju “pogadanki” dotykające tamatyki zaburzeń ze spektrum autyzmu. Następnie mali artyści przystępują do realizacji prac konkursowych.

Realizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji PGE i Urzędu Miasta Zgorzelec. Dziękujemy, że razem z nami POMAGACIE ZROZUMIEĆ ŚWIAT AUTYZMU! Jeśli chciałbyś zdobyć wiedzę nt. zaburzeń ze spekturm autyzmu zapraszamy na stronę www.autilio.pl oraz na nasz kanał na YT – Autilio TV.

Realizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji PGE i Urzędu Miasta Zgorzelec. Dziękujemy, że razem z nami POMAGACIE ZROZUMIEĆ ŚWIAT AUTYZMU!

Filmik z rozdania nagród w ubiegłym roku:

Fundacja Autilio

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies