BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Uczestnicy Konferencji podsumowującej projekt „Łączą nas wspólne działania – oblicza integracji w gminie Sosnowica”

Konferencja podsumowująca projekt „Łączą nas wspólne działania – oblicza integracji w gminie Sosnowica”, 9.09.2023 r.

W dniu 9 września 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbyła się Konferencja podsumowująca projekt „Łączą nas wspólne działania – oblicza integracji w gminie Sosnowica” finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałanie 19.2 (LGD „Polesie”).

Konferencje prowadziła Pani Agnieszka Wodnicka – Prezes Stowarzyszenia „Aktywni w Sosnowicy”.

Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie „Aktywni w Sosnowicy” w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną im. Krystyny Krahelskiej, Środowiskowym Domem Samopomocy w Sosnowicy „Zielony Zakątek” i Klubem Seniora w Sosnowicy. W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

 1. Warsztaty terapii ruchowej: zajęcia usprawniająco – rehabilitacyjne w okresie lipiec – sierpień 2023 r. w ŚDS w Sosnowicy „Zielony Zakątek”.
 2. Warsztaty teatralne – „Z kabaretem przez świat” w czerwcu 2023 r. w ŚDS w Sosnowicy „Zielony Zakątek”.
 3. Warsztaty rękodzielnicze z haftu diamentowego, szydełkowania i obrazów zdrapywanych w okresie lipiec i sierpień 2023 r. w ŚDS w Sosnowicy „Zielony Zakątek”.
 4. Warsztaty z rękodzieła tradycyjnego „Haftem malowane” w okresie lipiec – sierpień 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy.
 5. Warsztaty kulinarne „W kuchni naszej babci” w okresie 7-8 września 2023r. w ŚDS w Sosnowicy „Zielony Zakątek”.
 6. Spotkanie autorskie z Panem Jackiem Łapińskim w dniu 5 września 2023r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Sosnowicy i w ŚDS „Zielony Zakątek”.
 7. Wyjazd integracyjno – edukacyjny do „Krainy Rumianku” w Hołownie na warsztaty z zielarstwa w czerwcu 2023 r.
 8. Wycieczka integracyjna do muzeum Wsi Polskiej w Lublinie „Wsi spokojna wsi wesoła”.
 9. Wyjazd edukacyjno – integracyjny do Muzeum Zamojskich w Kozłówce.
 10. Wyjazd do Domu Kultury LSM w Lublinie na spektakl teatralny „Improwizowane historie dla Ciebie i Mnie”, grany przez aktorów teatru Andersena w Lublinie i uczestników wyjazdu.

Powyższe działania skierowane były do wszystkich mieszkańców Gminy Sosonowicy: seniorów, osób niepełnosprawnych, osób dorosłych, dzieci i młodzieży do 30 r.ż.

Podczas konferencji odbyła się prezentacja zdjęć wszystkich zrealizowanych działań i prezentacja prac wykonanych przez uczestników warsztatów.

Wszystkie działania zostały omówione przez:

 • Panią Krystynę Jaśkiewicz – członka Stowarzyszenia „Aktywni w Sosnowicy”
 • Panią Martę Armacińską – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy
 • Panią Joannę Krośko – Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Sosnowicy „Zielony Zakątek

Po prezentacji działań wystąpiła Grupa Teatralno Wokalna „Zielono Mi” z ŚDS w Sosnowicy, która przedstawiła krótką formę kabaretową pt. „Dzień z życia pacjenta” i utwór muzyczny. Repertuar został przygotowany w ramach Warsztatów teatralnych „Z kabaretem przez świat”.

Na zakończenie zaproszono przybyłych gości do degustacji potraw przygotowanych w ramach warsztatów kulinarnych i biesiady przy akompaniamencie Zespołu LAWENDA FOLK.

W imieniu Stowarzyszenia i partnerów realizujących projekt chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do efektów naszych działań, i które miały swój wkład w realizację naszego projektu.

Galeria zdjęć

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies