BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Portret profilu młodej dziewczyny w okularach i implancie ślimakowym

Konferencja “O tym się nie mówi II – aspekty audiologiczne, techniczne i rehabilitacyjne uszkodzeń słuchu” / z tłum. na PJM

Obecnie wielu Polaków boryka się z problemem uszkodzenia słuchu, a ich liczba z roku na rok się powiększa.

Wielu z nich bagatelizuje ten problem bądź też nie potrafi się odnaleźć w tej trudnej sytuacji. Dlatego też Konferencja Naukowa pt. “O tym się nie mówi II – aspekty audiologiczne, techniczne i rehabilitacyjne uszkodzeń słuchu” podejmuje te problemy.

Konferencję organizuje Koło Naukowe Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących “Surdus Loquens” KUL. Odbędzie się ona w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w dniu 4 grudnia 2015 roku.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a wśród prelegentów odnaleźć można audiologa, pedagoga, protetyka słuchu, jak i studenta. Konferencja ta jest dostępna zarówno dla Głuchych (tłumacz języka migowego Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego), jak i Słabosłyszących (pętla indukcyjna, symultaniczny przekaz tekstowy).

Dodatkowo po konferencji zaplanowane zostało dla zainteresowanych szkolenie. 

Jednym z prelegentów, a także osobą przeprowadzającą część szkolenia jest p. Lidia Smolarek-Best, europejska działaczka na rzecz osób z uszkodzeniem słuchu, a także członek zarządu Europejskiej Federacji Osób Słabosłyszących (EFHOH).

Szczegółowy program konferencji oraz szkolenia w pliku PDF poniżej

Więcej informacji o konferencji i kole znajdą Państwo na Facebooku KUL-u.

Paulina Lewandowska

e-mail: konferencja.ss@gmail.com

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies