BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logotyp ISBA 2023 Wroclaw Poland

Konferencja ISBA 2023!

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja ISBA, stanowiąca przegląd rozwiązań z całego świata w zakresie przerwy wtychnieniowej!

Przerwa wytchnieniowa to usługa dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami lub osób starszych, prowadząca do ich lepszego bilansu całożyciowego, zapewniająca czas na odpoczynek, regenerację sił lub rozwój.

“Międzynarodowa Konferencja ISBA 2023 jest przeznaczona dla wszystkich osób, które świadczą, wykorzystują lub potrzebują przerwy wytchnieniowej/ krótkiej przerwy, a także decydentów, ustawodawców, wolontariuszy, czy naukowców. Głównym tematem konferencji jest lepsze zrozumienie potrzeb i rodzajów wsparcia, o które wnioskują osoby indywidualne, rodziny, opiekunowie i inni, a w rezultacie projektowanie lepszych usług społecznych” – Piotr Kuźniak – Prezydent International Short Break Association.

Zostań partnerem przedsięwzięcia – dołącz do naszej platformy współpracy!

Najważniejsze jest to, że także TY i Twoja organizacja możecie współtworzyć wydarzenie. Sercem konferencji są właśnie ludzie, którzy chcą współtworzyć społeczność konferencji razem z nami i wspólnie realizować projekty po jej zakończeniu. Dołącz do międzynarodowej grupy organizacji współtworzących konferencję – razem twórzmy lepsze rozwiązania wytchnieniowe!

Dołącz do nas już teraz, pisząc na e-mail: isba.shortbreak@gmail.com

 

Zostań prezenterem warsztatów – Otwarty nabór

Razem opracujmy lepsze usługi krótkiej przerwy, jak głosi hasło konferencji! Warsztaty są sercem każdej konferencji ISBA. To tu dowiadujemy się, jak unikalne, złożone i różnorodne mogą być programy krótkich przerw na całym świecie. Prezentując wybraną liczbę prelekcji warsztatowych, ISBA pomaga rozwijać lepsze wsparcie wytchnieniowe i inspirować do uruchomienia nowych usług na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym.

Chcesz zostać prezenterem? Skorzystaj z formularza, który jest dostępny pod linkiem: isba.me/pl/zostan-prezenterem-na-warsztatach lub pisząc na e-mail: isba.shortbreak@gmail.com

Organizatorzy konferencji

  • Fundacja Imago – Krajowy lider w rozwoju usług asystenckich i wytchnieniowych. Szkoli kadrę i inicjuje projekty narodowe i międzynarodowe naukowo-badawcze.
  • Stowarzyszenie Bonitum – Działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzi środowiskowy dom samopomocy, organizuje integracyjne wyjazdy turystyczne, czy bierze udział w specjalnych olimpiadach.
  • Fundacja Potrafię Pomóc – Działa na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami i chorobami rzadkimi. Odpowiada za stworzenie Centrum chorób rzadkich, Wrocławskiej Szkoły rodzenia dla OzN czy mieszkania wytchnieniowego.

Wrocław. Miasto Spotkań

Konferencja ISBA co dwa lata odbywa się w innym kraju, a w roku 2023 zorganizowana będzie w Polsce we Wrocławiu. Wrocław znany jest pod hasłem „Miasta mostów”, ponieważ liczy ich ponad 100. Kojarzony jest także z Wrocławskimi krasnalami. Figurki niegdyś głęboko powiązane z historią, dziś są wyznacznikiem wycieczkowych szlaków i przypominają o znaczeniu poszczególnych miejsc. Tysiące turystów przyciąga tu swoją infrastrukturą m.in. zabytkowy rynek czy Pergola z grającą fontanną znajdująca się przy Hali Stulecia.

International Short Break Association

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies