BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Goście zaproszeni na konferencję „Integracja Środowisk 2023”

Konferencja „Integracja środowisk 2023”

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy w dniu 15.03.2023r. zorganizowały konferencję „Integracja Środowisk 2023”.

„Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią”

Haruki Murakami

Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, szkół, przedstawiciele instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz instytucji pomocowych.  

Uroczystego otwarcia w imieniu swoim oraz Zarządu Koła dokonała pani Eliza Bojko – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, powitała wszystkich przybyłych na Konferencję gości i rodziców. W bieżącym roku spotkanie przyjęło formułę panelu dyskusyjnego, jego głównymi tematami były ciężka choroba, śmierć i żałoba oraz sytuacje kryzysowe związane z COVID-em i izolacją. 

W panelu dyskusyjnym wzięły udział osoby zaznajomione z problematyką tegorocznej konferencji, które podzieliły się swoimi doświadczeniami i obserwacjami, nabytymi poprzez długoletnią pracę z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Po zakończonej dyskusji uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności taneczne, muzyczne, wokalne i recytatorskie, które wzbudziły ogromny zachwyt zaproszonych gości. 

Po występach artystycznych zaproszeni goście mieli okazję podziwiać prace wykonane przez uczestników w ramach rehabilitacji.

Konferencja zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Wszyscy zaproszeni goście obdarowani zostali przez drobnymi upominkami.

“W dniu 15.03.2023r. odbyła się  konferencja „Integracja środowisk”. W czasie konferencji prowadzone były rozmowy o chorobach i śmierci. Są to trudne tematy i kiedy wspominaliśmy chorobę i śmierć pani Marii Lisek-Zięby, naszej długoletniej kierowniczki warsztatów zrobiło mi się trochę smutno. Były poruszane także inne tematy, między innymi funkcjonowanie naszej placówki. Mogliśmy zaprezentować dorobek naszej pracy, ja grałam na bębnach i recytowałam wiersz. Niektórym gościom zakręciła się łezka w oku podczas mojej recytacji. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem naszych zdolności i muzykalności” – Katarzyna Kozdra.

Galeria zdjęć

Dziękujemy wszystkim gościom i rodzicom za przybycie. 

Beata Sawicka

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies