BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący konferencję.

Konferencja „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”

W imieniu Wojciecha Kaczmarczyka, Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zapraszamy do udziału w konferencji „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”.

Wydarzenie odbędzie się 24 listopada 2022 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie jej towarzyszyć „Seminarium na temat think tanków obywatelskich”

W 2017 roku z inicjatywy Wicepremiera Prof. Piotra Glińskiego, Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego powstał Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. To przełomowy krok, który rozpoczął nowy rozdział w polskiej polityce wspierania III sektora.

W ciągu pięciu lat działalności Narodowego Instytutu Wolności do blisko 5 tysięcy organizacji pozarządowych trafiło ponad 800 mln zł. Podczas konferencji pokażemy, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienił się obraz polskiego społeczeństwa obywatelskiego. W wydarzeniu weźmie udział Wicepremier Prof. Piotr Gliński oraz liczni goście. W programie są debaty z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów zajmujących się tematyką NGO. W dalszej części wręczone zostaną nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską oraz najlepszą rozprawę doktorską. Jak na jubileuszowe obchody przystało nie zabraknie urodzinowego tortu oraz występów artystycznych.

W ramach konferencji odbędzie się „Seminarium na temat think tanków obywatelskich”, które zaplanowano na 25 listopada. Uczestnikami paneli dyskusyjnych będą dziennikarze, politycy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: konferencja.niw.gov.pl

Serdecznie zapraszamy.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies