BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia".

Kolędnicy z Teatru „Przebudzenie”

Czytelnikom naszego portalu znana jest już zapewne historia kierowanego przez P. Ewę Dudziak Teatru „Przebudzenie”.

Czerpiąca swoją siłę z zaangażowania niepełnosprawnych artystów – domowników Środowiskowego Domu Samopomocy „MISERICORDIA” placówka od lat łączy w swoim posłannictwie funkcję kulturotwórczą i terapeutyczną.

Ostatni z jej występów miał miejsce we wtorek 27. I. o godz. 11.15 na terenie Kościoła Św. Judy Tadeusza w Lublinie. Przedstawiony tego dnia spektakl „Herody” przypomniał widzom wydarzenia sprzed 2000 lat – począwszy od Zwiastowania, przez Narodzenie Bożej Dzieciny aż po hołd Trzech Króli i nacechowane lękiem decyzje Heroda. Wszystko w tym spektaklu: zarówno okazja jego wystawienia, jak gra aktorów i zachwycające wielobarwne stroje, przede wszystkim zaś śpiewane w przerwach pomiędzy epizodami kolędy – służyło właśnie odnowieniu dawnej tradycji kolędowania. Stąd też w gronie postaci teatralnych znaleźli się: Święta Rodzina, Trzej Królowie, pastuszkowie, Żyd, Aniołowie, król Herod i diabeł. Ważnym, chwytającym za serce punktem przedstawienia były skierowane do publiczności życzenia kolędników na Nowy Rok.

Odwzajemniając słowa artystów wypada życzyć Im wielu sił, wytrwałości i pozyskiwania ciągle nowych słuchaczy oraz coraz pełniejszego urzeczywistniania misji Teatru.

Anna i Zygmunt Marek Miszczak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies