BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kobiety wpływowe w powiecie łęczyńskim

Tygodnik Wspólnota Łęczyńska z okazji Dnia Kobiet po raz kolejny przygotował ranking 10 najbardziej wpływowych kobiet powiatu łęczyńskiego.

W tym roku, jak i w poprzednim, wśród najbardziej wpływowych pań znalazła się Maria Lisek-Zięba Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej i Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy w jednej osobie. Autor rankingu dostrzegł i docenił jej zaangażowanie w pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom oraz trud podjęcia się rozbudowy ośrodka o mieszkania wspomagane/chronione. W tym celu PSONI Koło w Łęcznej włączyło się w ogólnopolską kampanię społeczną „Kilometry Dobra” i w czasie trzech miesięcy zebrali 66 tys. złotych, a datki zamienione na złotówki i przyklejone na taśmę, przełożyły się na 1,5 km dobroci. W tym roku Stowarzyszenie po raz drugi przystąpiło do Kilometrów Dobra.

  1. Jadwiga Jaskułecka – zasiada w prezydium Rady Powiatu i jest jej wiceprzewodniczącą, najbardziej wpływowa kobieta w łęczyńskim samorządzie.
  2. Bogumiła Bałziak – koordynatorka ZNP w powiecie łęczyńskim i wiceprzewodnicząca okręgu lubelskiego.
  3. Marta Kociuba – radna gminy Cyców, była wicewójt Cycowa.
  4. Małgorzata Paprota – Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej, w poprzednich latach (2017, 2018) zajmowała pierwsze miejsce w rankingu.
  5. Justyna Karaś – inicjatorka akcji profilaktyki raka piersi i konferencji „Rak to nie wyrok”.
  6. Maria Lisek-Zięba – w ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce w rankingu. Aktywnie toczy batalię o obecność osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu społecznym i jest ona zwycięska. Teraz przyszedł czas na zabezpieczenie ich przyszłości, czyli rozbudowy Warsztatu Terapii Zajęciowej o mieszkania wspomagane/chronione.
  7. Marzanna Karpowicz – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Cycowie.
  8. Dominika Kornecka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie.
  9. Ewelina Kamczyk – piłkarka Górnika Łęczna.
  10. Justyna Abramik – wokalistka milejowskiego zespołu WITA-MINA D.
Na zdjęciu strona z gazety “Dziesięć najbardziej wpływowych kobiet powiatu Łęczyśkiego”. Poniżej napisu zamieszczone są ich zdjęcia.

Eliza Cyfra

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies