BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Ciemnoniebieska grafika z białym tekstem: Kino przyjazne sensorycznie. Zapraszamy na seanse dla osób z nadwrażliwością na bodźce - bez reklam, przyciemnione światło, przyciszony dźwięk, komfort i zrozumienie. Szczegółowe informacje: www.stylowy.net/kps/

Kino przyjazne sensorycznie w Zamościu – Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka [14 kwietnia]

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe.

Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 kwietnia 2024 r. (niedziela) o godz. 14:00. Na ekranie “Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” – to oryginalna i przezabawna historia, która zachwyci wszystkich fanów magii i wciągających zagadek. W szkole magicznych zwierząt nigdy nie jest nudno!

Baner promujący film

Podczas seansu z cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych.

Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.

Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski. Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Bilety: 24 zł

Małgorzata Stępniewska

specjalista ds. marketingu i sprzedaży

Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu

22-400 Zamość, ul. Odrodzenia 9

tel. 84 639 23 13

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies