BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis na białym tle >>Cykl "Kino 5 zmysłów" Kino dostępne z audiodeskrypcją i napisami rozszerzonymi"

Kino dostępne w Centrum Kultury w Lublinie – z tłum. PJM

W lutym Centrum Kultury w Lublinie poszerza doświadczanie kina. Z myślą o różnych grupach odbiorców rozpoczyna nowy cykl pokazów zatytułowany „Kino 5 zmysłów”.

Comiesięczne projekcje w ramach „Kina 5 zmysłów” rozpoczynają się w lutym i potrwają do czerwca 2023 r., będą uzupełnione o audiodeskrypcję i napisy rozszerzone. Mogą stać się okazją do spotkania osób, które cenią dobre kino oraz pretekstem do integracji i rozmowy o znoszeniu barier w odbiorze sztuki. Z takimi barierami spotykają się m.in. Osoby Głuche, słabosłyszące, niewidome, słabowidzące czy seniorzy.

Program:

12.02 / niedziela

„Piosenki o miłości”, reż. Tomasz Habowski – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 30 min)

12.03 / niedziela

„IO”, reż. Jerzy Skolimowski – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 26 min)

16.04 / niedziela

„Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 53 min)

14.05 / niedziela

„Moje wspaniałe życie”, reż. Łukasz Grzegorzek – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 40 min)

11.06 / niedziela

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reż. Mariusz Wilczyński – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 28 min)

Wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 17:00.

Wideozaproszenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

W pierwszej edycji cyklu do Kina CK powrócą nagradzane polskie produkcje, ale w nieco innej odsłonie. Filmem inaugurującym pokazy będą „Piosenki o miłości” z Justyną Święs i Tomaszem Włosokiem w rolach głównych. To nie tylko opowieść o uczuciach i trudnej miłości, ale również o próbie sprostania oczekiwaniom i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

Wideozaproszenia na poszczególne filmy w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

Dodatkowe narzędzia dostępne podczas projekcji:

Audiodeskrypcja – narracja opisująca, co dzieje się na ekranie, w tym między innymi wykonywane czynności, mimikę, kostiumy, scenerię oraz zmiany scen.

Organizatorzy zapewniają zestawy słuchawkowe do odbioru audiodeskrypcji.

Napisy rozszerzone – mają za zadanie przedstawić w formie tekstu informację przekazaną w ścieżce dźwiękowej. Od zwykłych napisów różnią się tym, że oprócz wypowiadanych kwestii zawierają również opis wszelkich istotnych dźwięków.

Dodatkowe informacje:

Bilety: na seanse w ramach cyklu „Kino 5 zmysłów” dostępne w kasie Centrum Kultury w Lubline przy ul. Peowiaków 12 oraz online.

Cena biletu: na każdy seans 12 zł.

Kasa: Zakupu można dokonać osobiście w kasie Centrum Kultury w godzinach pracy kasy (poniedziałki 10:00 – 17:00; od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00) oraz na godzinę przed planowanym seansem.

UWAGA: Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma prawo uczestniczyć w wydarzeniu nieodpłatnie pod warunkiem zgłoszenia tego faktu przy zakupie biletu.

Rezerwacje: Rezerwacji biletów na to wydarzenie mogą dokonać Państwo bezpośrednio w kasie Centrum Kultury lub mailowo pod adresem: kasa@ck.lublin.pl, telefonicznie pod nr 81 466 61 40 oraz 728 474 209 lub w wiadomości SMS pod nr 728 474 209

Dostępność: Wydarzenie jest realizowane w przestrzeni dostępnej. Na podłodze Kina CK jest wykładzina dywanowa, co może nieco utrudniać poruszanie się wózkiem. Pełne informacje o dostępności budynku CK oraz deklaracja dostępności CK dostępne są pod linkiem: Dostępność CK.

Organizatorzy:

Logotyp Centrum Kultury w Lublinie
Centrum Kultury w Lublinie
Partner Cyklu - Stowarzyszenie "Otwieracz"

Informacja powstała na podstawie otrzymanego newslettera oraz informacji zawartych w serwisie Centrum Kultury w Lublinie oraz Konfrontacje Teatralne.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies