BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

„Kilometry Dobra” właśnie wystartowały!

Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz 4. bierze udział w międzynarodowej kampanii dobroczynnej „Kilometry Dobra”.

Organizacja, jako jedna z wielu, włącza się w szereg zbiórek, z których dochód wspiera różne cele organizacji partnerskich. Siedlecka Caritas obrała sobie za cel remont i adaptację budynku w Milanowie, chcąc przez to poprawić jakość życia i polepszyć warunki bytowe osób niepełnosprawnych. Kampania ruszyła 1 marca i potrwa do 2 czerwca 2019 r.

„Kilometry Dobra” to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko. Stowarzyszenia i fundacje od 2014 roku (w tym roku przeprowadzana jest 6. edycja) zbierają pieniądze pod wspólnym szyldem „Kilometrów Dobra” na swój własny, szlachetny cel.

Mistrzostwa Świata w Dobroci

Ta akcja to próba pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu szeregów z monet. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł. 6. edycja jest wyjątkowa, ponieważ świętowana jest w niej 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda uczestnicząca w kampanii organizacja ma, jako swego patrona, jednego filantropa, czyli postać historyczną, której postawa i dokonania są godne naśladowania.

Siedlecka Caritas: pomogli dzieciom

Przypomnijmy – w roku 2017 zbierano środki na leczenie i rehabilitację wybranych 7 chorych dzieci, które mają w Caritas diecezjalnej założone subkonta – zebrano ponad 30 tysięcy złotych.

Czas pomóc niepełnosprawnym i seniorom

Tegoroczna edycja ma na celu pomóc osobom niepełnosprawnym, które obecnie korzystają z Warsztatu Terapii Zajęciowej, umiejscowionego w starym drewnianym budynku w Parczewie. Docelowo jednostka ta ma zostać przeniesiona do pałacu w Milanowie (woj. lubelskie), aby osoby z niepełnosprawnością miały godne warunki do rehabilitacji, pokonywania swoich trudności i rozwoju. W budynku będzie również prowadzona aktywizacja seniorów. Do tego potrzebny jest jednak gruntowny remont.

Jak włączyć się w akcję?

Aby wesprzeć akcję należy poprzez stronę https://kilometrydobra.pl/organization/siedlce/ wpłacić dowolny datek. Finał kampanii będzie miał miejsce 2 czerwca 2019 r. w Siedlcach.

Co mówią ambasadorzy?

Energia, z jaką pracują uczestnicy, idea i rezultaty kampanii sprawiają, że wiele osób otworzyło się na ich działanie. „To jest Mistrzostwo Świata, oni będą w niebie. Dzielcie się tym, czym możecie: sercem, gestem, dobrym słowem.” – Tak działania „Kilometrów Dobra” komentuje Grzegorz Markowski z zespołu Perfect https://youtu.be/ISev0RPF1JU. Oprócz Zespołu Perfect, wśród ambasadorów kampanii są też m.in.: Zespół Skaldowie, Bracia Golcowie, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, wokalista Witold Pasz, skoczek narciarski Maciej Kot i Kabaret Moralnego Niepokoju. – Zapraszamy do zbierania złotówek, dwuzłotówek i większych nominałów, aby wspomóc nasz szlachetny cel! – zachęcają organizatorzy siedleckiej edycji.

Anna Nowińska

Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies