BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat kilometry dobra. Droga układa się w czerwone serce.

Kilometry Dobra w Rogóźnie

Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Jezus, Syn Boży, przedstawia się jako Dobry Pasterz, który troszczył się o swoją owczarnię. Do swojego królestwa zaprasza każdego, kto pragnie wypełniać wolę Ojca wyrażoną w ewangelicznej nauce.

W tą właśnie niedzielę za zgodą duszpasterzy proboszcza Andrzeja Lupy z Parafii pod wezwaniem św. Barbary w Łęcznej i proboszcza Waldemara Tarachy z Parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Rogóźnie prowadzone były zbiórki do puszek w ramach Kampanii Społecznej Kilometry Dobra przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Łęcznej.

Jest biały kościół na tle drzew. Jest słonecznie.

Kościół w Rogóźnie

Chrystus jako „dobry pasterz daje życie swoje za owce”, aby je zbawić. Właśnie w Nim składamy całą naszą nadzieję. Warunki w których żyjemy i w których jeszcze przyjdzie nam żyć będą się zmieniały, czasem nawet w sposób zupełnie nieprzewidywalny. To jednak nie może zmienić naszej pewności, że Dobry Pasterz jest z nami niezależnie od tego, gdzie i w jakich warunkach żyjemy. Zawierzyliśmy Jemu i w Jego ręce składamy nasze plany, działania, rozwój i każdy dzień naszego życia.

Ksiądz stoi przed ołtarze. Trzyma mikrofon w dłoni.

Łukasz Lisek

W Kościele w Rogóźnie liturgię dwu mszy rozpoczynał swoim śpiewem Łukasz Lisek pieśnią „Tłumy serc” w miejsce kazania prezentowana była legenda „Bezdenna sadzawka” i pieśń „Trzeba chodź jeden raz”. Legenda prezentowana przez osoby niepełnosprawne w formie pantomimy, wpisuje się w liturgię ukazując skutki niegodziwości, zarozumialstwa i pychy.

Podczas oczekiwania na kolejną mszę mieliśmy czas na rozmowy z księdzem proboszczem. Dobry Pasterz ugościł nas pysznym śniadaniem i podzielił się z nami wrażeniami z pielgrzymki do Medjugorie z której wrócił w nocy. Opowieści o objawieniach Matki Bożej i jej przesłaniu wysłuchaliśmy z wielką uwagą.

Jakże dobrze dobrana została do przesłania Matki Bożej pieśń śpiewana podczas liturgii przez Łukasza „Ani Brat mój, ani siostra, tylko Panie ja, muszę więcej modlić się…”

Po skończonych mszach uczestnicy zespołu „Figiel w ramach kampanii Kilometry Dobra zbierali dobrowolne datki do puszek. Dzięki hojności Parafian z Rogóźna zebraliśmy 2412,00 zł. Dziękujemy Wam za dar serca.

Proboszczowie jako Dobrzy Pasterze przyjęli nas bardzo życzliwie. W ogłoszeniach tydzień wcześniej zapowiedzieli prowadzenie zbiórki, a w dniu zbiórki zachęcali swoich Parafian do włączenia się w Kampanie i wsparcie.

Ludzie stoją przed budynkiem. Obok nich jest baner stojący. Jest słonecznie.

Rogóźno

Jest grupa ludzi przed budynkiem. Jedna osoba trzyma puszkę do darów. Chłopiec wyciąga dłonie ku niej.

Zbiórka w Rogóźnie

Tydzień temu podobna akcja miała miejsce w Parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie i zebraliśmy kwotę 685,00 zł. Bóg zapłać.

Natomiast w Łęcznej, po każdej mszy świętej w Parafii św. Barbary zbiórkę prowadzili rodzice członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, osoby niepełnosprawne czyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, pracownicy, wolontariusze. Zebrano do puszek kwotę 1795,80 zł. Dziękujemy za wsparcie prowadzonej Kampanii.

Zebrane środki sukcesywnie wpłacamy za pośrednictwem portalu szybkich płatności Blue Media.

Wpłaty są widoczne na stronie www.kilometrydobra.pl

Na dzień 23 kwietnia stan zgromadzonych środków wynosi 25 2421,10 zł co stanowi 573,68 metrów DOBRA.

W kampanię włączeni są uczniowie ze szkół powiatu łęczyńskiego, osoby prywatne, przedszkola, zakłady pracy, instytucje. Każda szkoła ma inne pomysły w jaki sposób wesprzeć organizatorów zbiórki. Prezentacje artystyczne zespołów działających w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy wspomagają Kampanię.

Kampania Kilometry Dobra prowadzona jest pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka a ambasadorami Kampanii są pan Andrzej Kita i Adam Partyka.

Dziękuję Ci Boże za: każdy dzień mojego życia, za rodzinę, dzieci, pracę, spotkanych na swojej drodze ludzi, duszpasterzy, pracowników, sponsorów, kwitnące krzewy, żółtą forsycję i różowe kwiaty jabłoni, śpiew ptaków, radość dzieciaków. Za wszystko co piękne wokół, dziękuję!

Zatrzymaj się w biegu bo stracisz sens i umknie ci życia prawdziwa treść.

Dziękujemy Wam duszpasterze i łączymy się z Wami modlitwą.

Modlitwa za kapłanów: 

Panie i Boże nasz, ześlij Twojemu ludowi świętych kapłanów, którzy będą pachnieć owcami. Niech będą podporą w trudnościach, braćmi w potrzebach, aby Ciebie słowem, czynem, miłością wprowadzali w serca ludzkie i trudy codziennego życia. Niech stają się odbiciem Twego Świętego Oblicza, niech pozostaną wierni Tobie, Twojemu Kościołowi i swojemu powołaniu, aż do ostatniej chwili swego życia.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies