BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Duża grupa dzieci siedzi na sali gimnastycznej. niektórzy siedzą na materacu.

Kilometry Dobra w Jaszczowie

W dniu 17.05.2019 r. (piątek) Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy, w ramach kampanii społecznej „Kilometry Dobra” włączyło Szkołę Podstawową im. Natalii Nekreszowej w Jaszczowie w Kampanię.

Dzięki otwartości p. dyrektor Marzanny Sych zespoły z WTZ miały możliwość zaprezentowania swojego programu artystycznego. W czasie pobytu w szkole towarzyszyła nam kamera z operatorem Polskiego Instytutu Filantropii. Pan Rafał nagrywał materiał o sposobie prowadzenia Kampanii „Kilometry Dobra” przez PSONI Koło w Łęcznej. Wprowadzenia dokonała p. Maria Lisek-Zięba, kierownik WTZ i przewodnicząca Zarządu Koła w jednej osobie mówiąc o Kampanii i działaniach stowarzyszenia, placówki – WTZ.

Dwie kobiety stoją naprzeciwko siebie. Po prawej stronie kobieta trzyma mikrofon blisko twarzy i jest bokiem do obiektywu. Po obu stronach są ludzie.

Zespół Figiel zaprezentował spektakl pt. „Bezdenna sadzawka” oparty na jednej z legend Ziemi Łęczyńskiej, opowiadający o bardzo zamożnej kobiecie dla której liczył się tylko majątek. Magda „Niegodziwka”, ta określona w legendzie nie liczyła się z ludźmi ani ze zwierzętami, nawet z samym Bogiem, wszystko przeliczała na pieniądze. Jej postępowanie zostaje surowo ukarane.

Grupa osób klęczy przed stołem na którym są kubki i chleb. Kobieta i mężczyzna są ubrani w długie szaty. Dwójka osób trzyma w rękach chleb i je go.

Łukasz Lisek zaśpiewał hymn kampanii, „Kilometry Dobra” oraz piosenki „Anioł i Diabeł”, „Czarny Ali Baba”, „Kocham wolność”. W śpiew włączyli się uczniowie i wspólnie z Łukaszem wykonali „Czarnego Ali Babę” oraz „Kocham wolność”.

Zespół Bębnoludy zabrał społeczność szkolną w muzyczną podróż po świecie. Bębniarze zagrali polską polkę „Kijem capa”, składankę utworów ukraińskich, hiszpański utwór „Ciap, ciap”, „Kankan-Kadryl”. Tradycyjnie zaprosili do wspólnego grania zgromadzonych na sali nauczycieli i uczniów do składanki utworów.

Grupa osób stoi na środku sali gimnastycznej. Kobiety są ubrane w czerwone spódnice w kwiaty i białe koszule. Mężczyźni siedzą po środku a krzesłach z bębnami afrykańskimi a wokół nich stoją osoby z instrumentami.

W trakcie trwania prezentacji uczniowie oraz nauczyciele, w tym pani dyrektor, tworzyli Metry Dobra naklejając złotówki na taśmy.

Dwie kobiety stoją za stołem i pochylają się nad nim. Na stole jest taśma z przyklejonymi monetami, worki plastikowe oraz kartki papieru. KObieta po prawej stronie ma szeroko rozłożone ręce.

Po zakończonych występach w ramach podziękowania, na ręce Pani dyrektor przekazany został „Anioł dobroci”, wykonany w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy, podziękowanie oraz paczka z drobnymi upominkami dla szkoły i uczniów.

Na środku sali gomnstycznej jest kilka osób. Po prawej stronie stoi mężczyzna, który trzyma duże pudełko. Obok jest kobieta, która trzyma mikrofon blisko twarzy. Po lewej stronie stoi kobieta bokiem do obiketywu.

Serdecznie dziękujemy za możliwość zaprezentowania się w Szkole w Jaszczowie.

Kamera była obecna podczas całego pobytu w szkole w Jaszczowie a pan Rafał skrupulatnie wszystko dokumentował.

Ze szkoły Pan Rafał udał się z nami do placówki – WTZ, gdzie dokumentował pracę uczestników, instruktorów w warsztacie a to wszystko w kontekście prowadzonej Kampanii. Ze zgromadzonego materiału powstanie film opisujący działania podjęte na rzecz Kampanii.

Na dzień 19.05.2019 r. kwota jaką uzbieraliśmy w ramach kampanii „Kilometry Dobra” wynosi 38 629,78 zł czyli 877,95 Metrów Dobra.

Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając nasz cel:
 
41 8693 0006 2001 0000 3812 0001. 
 
Bezpośredni link do wpłat https://kilometrydobra.pl/wplac/?id=20925 

Przyłącz się do nas i wesprzyj nas dowolną kwotą. 

„Trudno pokonać osobę,
która nigdy się nie poddaje”

Eliza Cyfra

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies