BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

„Kilometry Dobra” na budowę mieszkań chronionych

Od 1 marca 2018 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Łęcznej prowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek w ramach Kampanii Społecznej Kilometry Dobra.

W kampanii uczestniczą uczniowie ze szkół z terenu powiatu, osoby prywatne, przedszkola, zakłady pracy, instytucje … . Każda szkoła ma inne pomysły w jaki sposób wesprzeć organizatorów zbiórki.

Prezentacje artystyczne zespołów działających w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy wspomagają Kampanię. Zespoły i solista z opiekunami odwiedzili już wiele szkół a jeszcze do końca Kampanii do 3 czerwca mają do odwiedzenia kilka szkół i Parafie w Sławatyczach, Białce, Jawidzu…. .

W piątek 18 maja odwiedzili Szkolę Podstawową w Sosnowicy.

Na sali gimnastycznej jest występ teatralny. Na scenie stoi pięć osób. Cztery z nich trzymają rekwizyty w kształcie 1 złotowej monety. Na widowni siedzą dzieci.

Są pośród nas ludzie, którzy uważają, że jesteśmy na świecie po to, aby pomagać innym. Są również ci, którzy nie umieją pomóc nawet samym sobie.

Spotkanie w Szkole w Sosnowicy rozpoczął Łukasz Lisek hymnem Kampanii Kilometry Dobra, następnie dyrektorka Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki Marzena Waszczuk-Bancer powitała przybyłe zespoły z opiekunami. Mówiąc o wsparciu Kampanii prowadzonej przez PSONI pierwsza wrzuciła pieniądze do puszki.

Na pierwszym planie znajdują się dwie kobiety. Jedna z nich trzyma w ręku puszkę, druga trzyma karteczkę.

Pani dyrektor zachęciła wszystkich do wsparcia mówiąc „jesteśmy otwarci na pomoc, cel wasz jest bardzo wzniosły więc włączamy się i będziemy Wam pomagać.”

Następnie Maria Lisek-Zięba przewodnicząca Zarządu Koła opowiedziała wszystkim zebranym czym zajmuje się łęczyńskie Koło i Warsztat Terapii Zajęciowej oraz o celu prowadzonej Kampanii.

Na pierwszym planie są dwie kobiety. JEdna z nich trzyma w prawym ręku mikrofon przy ustach. Obie patrzą się wprost przed siebie. W tle widać mężczyzn.

W czasie naszego pobytu w szkole uczniowie uczestniczyli w klejeniu złotówek tworząc metry DOBRA.

 Zespół „Figiel zaprezentował w formie pantomimy spektakl „Bezdenna sadzawka” – legenda łęczyńska.

Na sali gimnastycznej, na przygotowanej scenie stoją ludzie, jedna z Pań trzyma w ręku mikrofon przybliżony do ust. Na widowni są dzieci.

Zespół „Bębnoludy” zabrał wszystkich w wędrówkę muzyczną po kraju i świecie było też wspólne muzykowanie z nauczycielami, dyrekcją i uczniami.

Na sali gimnastycznej przygotowanej scenie jest dużo ludzi. Dwoje z nich siedzi na krzesłach i trzyma między nogami bębny dotykając je dłońmi. Jedna z Pań stojących trzyma mikrofon. Na widowni są dzieci.

Wbrew wszystkiemu wierzę jeszcze, że ludzie są w głębi serca naprawdę dobrzy.

Łukasz zaśpiewał znane piosenki według własnej aranżacji. Jego występ wywołał wielki aplauz wśród słuchaczy.

Na sali gimnastycznej stoi jeden mężczyzna i trzyma w ręku mikrofon. W tle stoją tablice reklamowe.
Na sali gimnastycznej siedzi bardzo dużo dzieci. Część z nich ma uniesione ręce do góry.

Uczniowie dalej prowadzą zbiórkę do puszek, w dniu 18 maja zebrano kwotę 256,00 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani wójt Krystynie Jaśkiewicz za zapoczątkowanie Kampanii na terenie Gminy Sosnowica i przekazanie skarbonki nr 20 z kwotą 156,00 zł, zbiórka dalej trwa.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zespołów przekazali na ręce pani dyrektor drobne upominki dla uczniów szkoły.

Na sali gimnastycznej na scenie jest kilka osób. Jeden z mężczyzn siedzi przy bębnie. Jedna z Pań trzyma mikrofon, a druga z Pań trzyma w rękach kilka paczuszek. W tle czerwona płachta.

Dyrektor szkoły zaprosiła nas na słodkie „co nieco”.

Ludzie siedzą przy stole. Na stole są ciastka i różne napoje. Stoły stoją w szkole w klasie lekcyjnej.

Dyrekcja szkoły i uczniowie zostali zaproszeni przez uczestników Warsztatu na finał Kampanii Kilometry Dobra. Finał odbędzie się 29 maja w Zespole Szkół w Cycowie.

Kampania Kilometry dobra prowadzona jest pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, a ambasadorem Kampanii jest Pan Andrzej Kita i Pan Adam Partyka.

Dziękujemy całej społeczności Sosnowicy za otwartość, włączenie się w tworzenie metrów Dobra i bicie rekordu Guinessa.

Maria Lisek-Zięba

PSONI Koło w Łęcznej

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies