BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący kampanię społeczną Włączanie łączy, nie dzieli

Kampania społeczna „Włączanie łączy, nie dzieli” w Kalinówce

Już 30 maja w ramach projektu "Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą" w Szkole Podstawowej w Kalinówce odbędzie się kampania społeczna "Włączanie łączy, nie dzieli" dotycząca m. in. edukacji dzieci z niepełnosprawnościami, ale nie tylko.

Zaplanowano szereg wykładów, paneli dyskusyjnych oraz prelekcji dotyczących różnych programów czy kampanii oraz modeli tzw. edukacji włączającej. Chodzi tu między innymi o sposoby i metody w nauce i wychowaniu dzieci – tak, by zwiększać szanse edukacyjne wszystkich uczniów. W programie są również  gry i zabawy dla dzieci.

Spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej „Włączanie łączy, nie dzieli” rozpocznie się w Szkole Podstawowej w Kalinówce o godzinie 11:00.

Program spotkania:

11:00 – 11:30 Rozpoczęcie, powitanie

11:30 – 12:10 Wykład: “Współczesne programy i kampanie włączające dla pacjentów w wieku rozwojowym z niepełnosprawnościami” – prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki, lekarz specjalista w dziedzinach pediatrii i genetyki klinicznej, konsultant wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej, kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

12:10 -12:50 Model edukacji włączającej w opinii nauczycieli – SCWEW w Świdniku, dr hab. Anna Prokopiak. UMCS

12:50 – 13:30 Panel dyskusyjny

13:30 – 15:00 Potrawy z Lubelszczyzny – degustacja

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

11:00 – 15:00 Gry i zabawy integracyjne, stoiska wystawiennicze szkół podstawowych i ponadpodstawowych objętych wsparciem SCWEW, dyskoteka, karaoke.

Źródło: radio.lublin.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies