BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
I Przegląd występów Kabaretowych. Kabaretom nad Bugiem.

Kabareton nad Bugiem

Dnia 23.09.2015 roku odbył się I Przegląd Występów Kabaretowch pt. „KABARETON NAD BUGIEM”. Była to jednodniowa, plenerowa impreza zrzeszająca osoby niepełnosprawne z województwa lubelskiego mająca na celu wyzwolić i zaprezentować twórcze działania osób upośledzonych intelektualnie oraz ruchowo, a także pozytywnie wpłynąć na ich funkcjonowanie w życiu społecznym. Spotkanie miało humorystyczny charakter oraz odbyło się w zabawnym tonie. Uczestnicy kabaretonu kolejno prezentowali maksymalnie piętnastominutowy występ.

Organizatorem oraz realizatorem zadania publicznego w 76% dofinansowanego przez województwo lubelskie było Stowarzyszenie AKTYWNI SILNIEJSI WAŻNIEJSI przy współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku.

W KABARETONIE NAD BUGIEM udział wzięło 15 ośrodków zajmujących się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych z 7 powiatów województwa lubelskiego. Przybyli kierownicy i opiekunowie tychże placówek, przedstawiciele władz lokalnych oraz jednostek gminnych. Swoją obecnością zaszczycili nas również pani Alicja Jankiewicz – Prezes Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, pan Piotr Deniszczuk – Starosta Powiatu Chełmskiego, pani Agata Radzięciak-Sosińska – Członek Rady Powiatu Chełmskiego, pan Waldemar Kozioł – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, mjr Andrzej Suchonos – Z-ca Komendanta SG w Dorohusku i wielu innych.

Kabareton uroczyście otworzyła pani Tamara Radecka Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku witając wszystkich przybyłych gości, następnie głos zabrała pani Renata Lalik Prezes Stowarzyszenia AKTYWNI SILNIEJSI WAŻNIEJSI. Wydarzenie poprowadziła pani Anna Dobras z zaprzyjaźnionego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku.

Jako pierwszy wystąpił i rozbawił wszystkich Kabaret „ Pod Cytrynką” ze ŚDS „Cytrynka” w Dorohusku. Kolejno zaprezentowali się artyści z następujących ośrodków: Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie, Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” Włodawa, Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Rejowieckim Stowarzyszeniu „CORDIS” w Rejowcu Fabrycznym, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Laskach, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” w Chełmie, Warsztaty Terapii zajęciowej w Sawinie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku. Jako ostatni wystąpił solista Łukasz Lisek – laureat wielu konkursów w kraju i za granicą z WTZ w Janowicy prezentując dwie piosenki.

Na zakończenie KABARETONU NAD BUGIEM Zarząd Stowarzyszenia ASW wręczył statuetki, dyplomy, podziękowania oraz pamiątkowe długopisy.

W trakcie Przeglądu uczestnicy posilić się mogli smacznym bigosem, słodkim ciastem oaz pyszną kawą i herbatą.

Podczas KABARETONU NAD BUGIEM nie zabrakło dodatkowych atrakcji, były to: pokazy karate z Klubu Karate Kyokiushin KANKU z Chełma, pokazy sprzętu Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, kosmetyczki z Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie malujące paznokcie pięknym uczestniczkom kabaretonu płci żeńskiej, stoisko Stowarzyszenia Kobiet „Niebieska Zebra” z Dorohuska, stoisko Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” z Dorohuska oraz stoisko Pasmanterii Ręcznie Robione Ewy i Rafała Pieczykolanów z Dorohuska.

Stowarzyszenie Aktywni Silniejsi Ważniejsi

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies