BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Już dziś wernisaż wystawy prac Izabelli Edeńskiej

Od 3 do 30 marca 2015 r. zapraszamy na wystawę prac Izabelli Edeńskie w Galerii Art Brut w Lubelskim Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 6 marca 2015 r. o godz. 17:00.

Izabella Edeńska z zawodu jest lekarzem stomatologiem. Używając terminologii medycznej malarstwem zaraziła się prawie dwadzieścia lat temu, kiedy to podjęła pierwsze próby tworzenia obrazów. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych oraz w wielu plenerach malarskich. Poza Lublinem wystawiała swoje prace w Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Łodzi, Ustroniu Śląskim, Zambrowie oraz Kraśniku.

Większość obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicami kraju. Tematami obrazów są pejzaże, kwiaty, portrety często z akcentami abstrakcji i surrealizmu. Warsztat artystyczny Izabelli Edeńskiej wzbogaca również pisanie ikon. W swojej twórczości posługuje się technikami olejną, akrylową i akwarelą. Ponadto od kilku lat tworzy poezję.

"Malarze tworzą treść tego,
co jest wpisane w ich ego"

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies