BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Jubileusz XXV-lecia PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim

W dniach 17 i 18 października 2018 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim świętował Jubileusz 25-lecia.

Obchody zainaugurował Koncert Jubileuszowy, w którym wystąpili artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu z udziałem Integracyjnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele”. Koncert odbył się w klimacie lat dwudziestych nawiązując do teraźniejszości podkreślając wyjątkowość w jakich został zaprezentowany.

Duża grupa ludzi stoi na scenie. Jedna z osób siedzi na wózku inwalidzkim. W tle widać duży napis “Koncert Jubileuszowy 25 lat działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną

W drugim dniu obchodów Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą św. w kościele p.w. NSPJ w Tomaszowie Lubelskim. Następnie po Mszy św. delegaci wzięli udział w uroczystym podpisaniu i wmurowaniu Aktu Erekcyjnego w powstający budynek Lokalnego Centrum Wspierająco – Aktywizującego w Tomaszowie Lubelskim, przy ul. Mickiewicza.

Uroczyste otwarcie jubileuszu rozpoczęto konferencją która odbyła się w Hotelu Antoni w Kolonia Łaszczówka. Konferencję zainicjował film prezentujący działalność Stowarzyszenia po pokazie wystąpiła Pani Stanisławy Raczkiewicz – Wiceprzewodniczącej Zarządu Koła PSONI w Tomaszowie Lub. Następnie wręczono odznaczenia oraz podziękowania osobom i instytucjom zasłużonym w działaniach na rzecz rozwoju Stowarzyszenia. W dalszej części konferencji  miały miejsce wykłady szkoleniowe oraz panele dyskusyjne.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies