BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jubileusz gazetki DŚDS „ SŁONECZKO”

W Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim pracuje wyjątkowa redakcja. Od pięciu lat wydawana jest gazetka DŚDS „SŁONECZKO”.

O pierwszym, półokrągłym jubileuszu oraz codziennej pracy redakcji napisała specjalnie dla naszego Biuletynu jedna z redaktorek – Agnieszka Bogusz.

Spotkanie jubileuszowe gazetki DŚDS "SŁONECZKO"

Z okazji urodzin naszej gazetki zostało zorganizowane spotkanie, w którym udział wzięli: redaktorzy, personel ośrodka oraz moi koledzy i koleżanki. Opiekunem j grupy tworzącej gazetkę DŚDS „SŁONECZKO” jest Pani Magda –  terapeuta i opiekun pracowni komputerowej.

Pierwszy numer gazetki ukazał się dokładnie 2 lutego 2017r. W ciągu tych 5 lat zmieniała się szata graficzna, tematyka artykułów, redaktorzy… Jedno pozostało niezmienne: ogromna satysfakcja i radość z każdego wspólnie wypracowanego i wydanego numeru gazetki. Podczas zajęć podopieczni piszą i redagują artykuły oraz tworzą szatę graficzną każdej strony. W gazetce można przeczytać relacje z wydarzeń, w których społeczność ośrodka bierze udział, informacje z życia naszego Domu, ciekawostki ze świata, informacje dotyczące wiedzy ogólnej, przepisy, autorskie kolorowanki oraz fotorelacje.

W redakcji gazetki każdy ma określone zadania, za które jest odpowiedzialny. Ja  odpowiadam za kącik muzyki, która w moim życiu zajmuje ważne i szczególne miejsce. Dzięki takiej formie zajęć wzbogacamy wiedzę, uczestniczymy w życiu społecznym, uczymy się odpowiedzialności oraz wzajemnej pomocy i współpracy. Poszerzamy wiedzę i horyzonty.  Obecnie razem ze mną gazetkę tworzą: Anna, dwie Agnieszki, Jarosław, dwóch Marków, Jakub, Bartosz, Arkadiusz, Bogusław, Marcin. Każdy ma swoją przydzielaną funkcję, odpowiadającą jego zainteresowaniom oraz predyspozycjom. Możemy realizować swoje pomysły, czasem konieczny jest kompromis, kiedy mamy inne pomysły na realizację niektórych artykułów.

Świętując 5-lecie gazetki DŚDS „Słoneczko” przedstawialiśmy siebie oraz swoje zadania redaktorskie. Prowadziliśmy wcześniej przygotowywane wywiady, pokazując społeczności ośrodkowej, na czym polega nasza praca w gazetce. Przeżycia związane z przeprowadzanymi wywiadami sprawiły wiele radości oraz były cennym doświadczeniem w pracy redaktorskiej. Kulminacyjnym, a zarazem bardzo miłym punktem imprezy był urodzinowy tort, na którym paliły się sztuczne ognie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również symboliczną lampkę szampana. Zwieńczeniem części oficjalnej naszego jubileuszu były przemówienia, podziękowania  i życzenia dalszego rozwoju gazetki od Pani Kierownik. Dzień zakończył się  imprezą: „Balem Dziennikarza”, podczas którego mogliśmy potańczyć i pośpiewać.

Jubileusz naszego „Słoneczka” upłynął w bardzo ciepłej i radosnej atmosferze, mam nadzieję, że nasza gazetka nadal będzie się rozwijać, dając poczucie satysfakcji z wykonanej pracy, oraz szereg nowych przeżyć i doświadczeń. Jednocześnie chciałabym zachęcić Państwa do odwiedzania naszej strony www.dsds-radzyn.pl . Tam co miesiąc można zapoznać się z efektami pracy redaktorów gazetki DŚDS „Słoneczko”

Agnieszka Bogusz

Galeria zdjęć

Całej Redakcji życzymy kolejnych jubileuszy, mnóstwa ciekawych tematów do opisywania i tej ogromnej radości, która towarzyszy Redaktorom na co dzień.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies