BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jubileusz 20-lecia WTZ w Świdniku

Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku 21 czerwca 2018 roku obchodził 20-lecie swojej działalności. Na uroczystości zjawiło się wielu znakomitych gości ze środowiska opieki nad osobami niepełnosprawnymi, organizacjami pozarządowymi oraz administracji publicznej.

Działalność Warsztatów rozpoczęła się w 1998 roku w ramach Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Zakres działalności WTZ-u opiera się na realizacji zadań z obszaru rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Działalność ta zapewnia osobom z niepełnosprawnościami szansę na pozyskanie i przywrócenie umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

W części artystycznej wystąpiły m.in.; Grupa wokalna „Ach To My”, Grupa poetycka „Pleyada” oraz Grupa teatralno-taneczna „Motyle”.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies