BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jesienny Konkurs Recytatorski

W dniu 14 listopada 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cycowie odbył się 26. Jesienny Konkurs Recytatorski, którego hasłem była „Współczesność”.

„Czy można się nauczyć poezji? Nie, to trzeba czuć od początku do końca w sobie.”

W konkursie po raz pierwszy wzięła udział Katarzyna Kozdra, uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki PSONI Koło w Łęcznej. Wzięło w nim udział piętnastu uczestników, w czterech kategoriach wiekowych.

Celem tegorocznej edycji 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego było, przede wszystkim, podtrzymywanie i upowszechnianie idei kultury języka, kultury żywego słowa oraz promocja czytelnictwa, a także rozbudzenie zainteresowania literaturą i poezją.

Katarzyna Kozdra zaprezentowała utwór Anny Kamieńskiej „Twoja Obecność” i została laureatką konkursu w etapie gminnym.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Matuła oraz jury, w składzie Marta Dyszewska, Wanda Szawuła, Magdalena Dziewa-Tarczyluk, zachwyciło się interpretacją wiersza, jaką zaprezentowała Katarzyna, jej wrażliwością poetycką i profesjonalizmem recytatorskim.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a z rąk jury i dyrektor biblioteki otrzymali dyplomy oraz upominki.

Katarzyna Kozdra: W dniu 14 listopada 2022 roku odbył się 26. Jesienny Konkurs Poetycki w Cycowie. Były cztery kategorie wiekowe. Zakwalifikowałam się do następnego etapu, który odbędzie się w Łęcznej. Po zakończeniu konkursu odebraliśmy dyplomy drobne upominki.

Dziękuję pani Beacie za wsparcie mnie podczas konkursu.

Dziękuję pani Elizie za przygotowanie mnie.

„Uczenie się jest rzeczą najszlachetniejszą nawet dla serca.”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu, a za Katarzynę trzymamy kciuki podczas eliminacji powiatowych.

W dniu 23 listopada 2022 r. w Sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbył się kolejny etap  26. Jesiennego Konkursu Poetyckiego. W konkursie udział wzięło 25 uczestników z powiatu Łęczyńskiego, w czterech kategoriach wiekowych. 

Jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, niestety w kategorii dorosłych nikt nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i z rąk starosty Powiatu Łęcznej Krzysztofa Niewiadomskiego otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Katarzyna Kozdra: W dniu 23 listopada 2022 r. odbył się konkurs recytatorski w Starostwie Powiatowym w Łęcznej. Do konkursu zakwalifikowało się 25 uczestników. Wszyscy uczestnicy biorący udział dostali dyplomy i drobne upominki. Niestety nie zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego, ale dzięki udziałowi w konkursie mogłam zdobyć nowe doświadczenia, muszę dalej robić swoje i nie poddawać się. 

Po raz pierwszy mogłam zaprezentować swoje zdolności i jako jedyna uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy wziąć udział w takim konkursie i to już był duży sukces. Mogło być lepiej, ale nie ma czym się przejmować. 

Dziękuję pracownikom naszych Warsztatów, a szczególnie pani Beacie za pomoc i wsparcie.

Gratulujemy Katarzynie udziału w powiatowym etapie konkursu recytatorskiego.

Beata Sawicka

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies