BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jarmark Jagielloński w Lublinie – z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Dyrektorka festiwalu, Karolina Waszczuk zaprasza  2021 na Jarmark Jagielloński 2021 - re:tradycja w dniach 20-22 sierpnia (piątek- niedziela) Część wydarzeń będzie objęta tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Ich listę znajdziecie w programie na naszej stronie, wybierając odpowiedni filtr.

Poniżej zaproszenie na Jarmark Jagielloński z tłumaczeniem w PJM (w ustawieniach można włączyć napisy)

Stare Miasto w Lublinie po raz piętnasty wypełni tradycyjna muzyka i rzemiosło. Artyści z całej Polski zaprezentują nam swoją twórczość i zachęcą do jej głębszego poznawania podczas koncertów, warsztatów, spotkań czy realizowanych wystaw.

Tegoroczna edycja festiwalu skupiona będzie wokół tematyki związanej z instrumentami tradycyjnymi. Na Jarmarku Rzemieślniczym będzie można zakupić instrumenty stworzone przez mistrzów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami podzielą się także podczas warsztatów budowy instrumentów czy gry na nich. Program skupiony wokół tej tematyki dopełnią także wystawy, spotkania i spektakle, które przybliżą nam wybrane tradycje regionalne.

W tym roku zwrócimy również uwagę na temat kobiet w kulturze tradycyjnej; ról, które pełniły, stereotypów kulturowych z nimi związanych, ale i codziennych obowiązków i radości, którymi wypełnione było ich życie na dawnej wsi. Sprawdzimy, jaki ich obraz zapisał się w tekstach pieśni tradycyjnych, nie zapomnimy także o kobietach muzykantkach i artystkach. Nawiązanie do tych tematów pojawi się także podczas koncertów, między innymi w produkcji re:tradycja, która ponownie połączy artystów znanych ze sceny współczesnej z muzykami tradycyjnymi.

Dla dzieci

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszej publiczności festiwalu. To dla niej rozbudujemy Jarmarkowe Podwórko, przygotujemy niezwykłe warsztaty, a scena kameralna festiwalu zabrzmi dźwiękami wielu ciekawych instrumentów. Będzie się działo!

Planujmy czas z dobrą energią podczas sierpniowego weekendu w Lublinie!

Bezpieczeństwo

Nasze decyzje programowe i logistyczne uzależnione są od obostrzeń i ogólnej sytuacji panującej w kraju. Biorąc pod uwagę nasze ubiegłoroczne doświadczenie organizacji festiwalu, chcemy przygotować wydarzenie w sposób jak najbardziej przemyślany i odpowiedzialny. Zależy nam na tym, by wszyscy uczestnicy Jarmarku Jagiellońskiego czuli się komfortowo podczas planowanych przez nas wydarzeń festiwalowych. Na stronie www.jarmarkjagiellonski.pl oraz portalu Facebook będziemy na bieżąco zamieszczać informacje dotyczące formy, w jakiej będzie możliwe nasze spotkanie i realizacja tegorocznych wydarzeń.
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies