BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie przedstawia grafikę z karteczkami post-it oraz napisem Warsztaty i logotypem Generator Dostępności

Jak tworzyć innowacje społeczne i uzyskać grant? – zapraszamy na warsztaty

Już 16.08.2021 ruszył ostatni nabór pomysłów do Inkubatora Innowacji Społecznych „Generator Dostępności”, który oferuje granty (ok. 35 tys. zł) na nowe rozwiązania dla osób starszych i/lub z niepełnosprawnościami.

Naborowi towarzyszyć będą warsztaty kreatywne online poświęcone innowacjom społecznym. Sesje odbędą się na platformie Zoom, do wyboru jeden z trzech terminów:

  • 23.08.2021 (poniedziałek) – 10:00-14:00,
  • 25.08.2021 (środa) – 10:00-14:00,
  • 27.08.2021 (piątek) – 10:00-14:00.

W trakcie warsztatów zostaną przedstawione narzędzia pozwalające tworzyć nowatorskie rozwiązania i produkty. Przejdziemy przez warsztat zgodnie z metodą design thinking, zdiagnozujemy potrzeby różnych grup społecznych oraz opowiemy o narzędziach, które pozwalają na definiowanie problemów i generowania ciekawych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie, zwiększających dostępność czy minimalizujących wykluczenie społeczne. Nie zabraknie wiedzy teoretycznej i pracy warsztatowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz. Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki otrzymają link do spotkania.

Szczegóły nt. wydarzenia i projektu dostępne na Facebooku oraz na stronie: https://innowacje.spoldzielnie.org/. Już dzisiaj zachęcamy do konsultowania pomysłów – kadra inkubatora czeka na Państwa kontakt.

Pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres ewelina.bochno@rops.poznan.pl

Zachęcamy do udziału, ale również dzielenia się tą informacją ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi tą tematyką, gdyż innowacje może tworzyć każdy!

Ewelina Bochno
Referentka ds. sieciowania innowacji społecznych
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
ul. Feliksa Nowowiejskiego 11
61-731 Poznań
tel. 61 856 73 29
https://innowacje.rops.poznan.pl/
https://rops.poznan.pl/obowiazek-informacyjny-rodo/

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies