BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Jak dobrze mieć sąsiada… Kiermasz w Bogdance

W dniu 14.12.2018 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej udali się do Zarządu Kopalni Węgla Lubelskiego „Bogdanka” S.A. z życzeniami świątecznymi oraz z kiermaszem prac bożonarodzeniowych wykonanych w WTZ.

Na zdjęciu jest długi stół na którym są zapakowane w celofan ozdoby świąteczne. Po jednej stronie stołu stoi jedna kobieta a po drugiej stronie trzy kobiety patrzące na wprost do zdjęcia.

Do Zarządu Kopalni udała się Maria Lisek-Zięba przewodnicząca Zarządu Koła PSONI i kierownik WTZ w Janowicy wraz z delegacją uczestników. Na ręce prezesów przekazane zostały nasze prace wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne. Temu spotkaniu towarzyszyła atmosfera otwartości i serdeczności. Rozmawialiśmy o naszych planach oraz o dalszej współpracy jako sąsiedzi i partnerzy.

Kiermasz odbył się w cechowni, wzięły w nim udział nasze uczestniczki Magda i Kasia wraz z panią Beatą, instruktorką pracowni poligraficznej oraz panią Martyną, psychologiem.

Na zdjęciu jest przyklejony plakat na szybie “Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Na plakacie po lewej stronie grafika igieł choinki, żurawiny oraz szyszek.

Uczestniczki warsztatu fantastycznie poradziły sobie z rolą sprzedawcy i doradcy. Rozdawały ulotki stowarzyszenia oraz zachęcały wszystkich przechodzących pracowników kopalni do wzięcia udziału w kiermaszu. Zainteresowanie pracami wykonanymi w warsztacie było bardzo duże, dochodziło nawet do sporów kto ma zabrać ostatnią sztukę „aniołka”, „choinki” czy „bombki”. Zostaliśmy zaproszeni z kolejną wizytą i kiermaszem. Największą popularnością cieszyły się choinki sznurkowe w doniczkach. Te świecące poszły bardzo szybko. Wieńce, bombki, aniołki, kieliszki zdobione, szopki, żłóbki, bałwanki, zabawki, pluszowe liski i wiele innych rzeczy również cieszyły się zainteresowaniem. Na cechownię przyszły panie pracujące w biurach oraz pracownicy fizyczni kończący zmianę lub dopiero zaczynający swój dzień pracy.

Kobiety stoją przy stole z zapakowanymi w celofan ozdobami świątecznymi. Jedna z nich trzyma w dłoni jedną z tych pakowanych ozdób.

Podczas kiermaszu uzyskano ze sprzedaży kwotę około 1500 zł.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi LW Bogdanka oraz osobom zaangażowanym w organizację kiermaszu za otwartość i współpracę a wszystkim kupującym i oglądającym za zainteresowanie i nabywanie prac naszych uczestników. Doceniamy Waszą otwartość i serdeczność. Mamy nadzieję, że zakupione przedmioty będą służyły za dekoracje w Państwa domach, a jako prezenty będą sprawiały radość osobom obdarowywanym.

Są cztery kobiety. Patrzą na wprost do zdjęcia i się uśmiechają. W tle za nimi stół zastawiony zapakowanymi w celofan ozdobami bożonarodzeniowymi.

Jeszcze raz dziękujemy, życzymy zdrowych, pogodnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, błogosławieństwa Bożej Dzieciny dla Zarządu i pracowników Kopalni „Bogdanka” S.A. oraz ich rodzin.

Szczęść Boże! Tyle wyjazdów ile zjazdów.

PSONI koło w Łęcznej

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies