BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grupa osób stojąca na sali gimnastycznej.

IX Olimpiada Równych Szans – Milejów 2022

W dniu 21 września 2022r. w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie zorganizowana została przez PSONII Koło w Milejowie, IX Olimpiada Równych Szans-Milejów 2022.

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”

Na to wydarzenie zostało zaproszonych 10 reprezentacji z bliższych okolic m.in. Łęczna, Świdnik, jak i dalszych okolic m.in. Włodawa. Niestety z przyczyn zdrowotnych jedna z drużyn nie dojechała, a pozostali przyjechali w nieco zmienionych składach.

Każda drużyna liczyła 5 zawodników a towarzyszyli im opiekunowie wraz z kilku osobową ekipą do kibicowania.

Reprezentacje walczyły w trzech konkurencjach: rzut do celu, bieg na czas, sztafeta. Po losowaniu kolejności startu zaczęliśmy zabawę.  Całemu turniejowi towarzyszyła dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, miła atmosfera zarówno na parkiecie jak i na trybunie.

W turnieju brała udział również nasza reprezentacja z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy w składzie Małgorzata Wnętrzak, Daniel Leus, Magda Porębska, Marcin Mikołajczak, Katarzyna Giszczak wraz z trenerem/opiekunem p. Pawłem Maj.

Towarzyszyli im kibice z opiekunem p. Iwoną Anną Jędruszak.

Pierwsza konkurencja-rzut do celu wygrana została przez naszą drużynę z wynikiem 11 na15 punktów.

Druga konkurencja biegowa wypadła nieco słabiej z powodu kontuzji jednego z zawodników, jednak determinacja sprawiła, że dokończył bieg za co otrzymał brawa od publiczności.

Trzecia konkurencja składająca się z mix przekładanka hula hop, slalom z piłką do koszykówki między pachołkami, ćwiczenia na steperze na czas oraz strzał piłką do bramki.  W tej konkurencji nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce, a Daniel Leus miał najlepszy czas ze wszystkich osób biorących udział w zawodach.

Kiedy komisja przeliczała punkty wszyscy udali się na obiad, po czym mogli potańczyć przy muzyce na parkiecie.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal a na ręce trenerów przekazano podziękowania za udział oraz puchar. Reprezentacja WTZ Janowica zajęła w całej olimpiadzie 3Miejsce.  Serdecznie gratulujemy!!!

Tak prezentowała się drużyna z medalami i dyplomami…

Trzy kobiety i trzech mężczyzn prezentują medale, dyplomy i podziękowania skierowane dla Warszatu Terapii Zajęciowej w Janowicy.

… a tak z pucharem.

„Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól byś ty sam był jedną z nich”

Paweł Maj

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies