BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Lubelskiego Stowarzyszenia "Jesteśmy"

Integrowaliśmy się na rowerach i przy grillu

Lubelskie Stowarzyszenie JESTEŚMY było organizatorem przeprowadzonego dnia 1. X. 2016 r. rajdu rowerowego nad Zalew Zemborzycki oraz wieńczącego wyprawę wspólnego grilla przy Domu Pomocy Społecznej na ul. Ametystowej w Lublinie. W tych integracyjnych imprezach udział wzięły osoby po kryzysie psychicznym.

Jakkolwiek na udział w wycieczce rowerowej zdecydowało się tylko pięcioro z nich, to już otoczony zielenią dziedziniec DPS zgromadził ok. 15-osobowe grono zainteresowanych. Dopisała pogoda i humory uczestników przedsięwzięcia. Po krótkim odpoczynku i konsumpcji nad Zalewem cykliści udali się na metę wycieczki, gdzie oczekiwali ich koledzy i koleżanki chętni do zapoznania się ze szczegółami ich wyprawy.

ludzie są w parku. Obok nich rowery. Stoją i pozują do zdjecia.

Nie zabrakło wspólnej zabawy przy krykiecie i piłce siatkowej, słuchania muzyki oraz chwil dzielenia się planami przyszłych działań Stowarzyszenia. Impreza odbyła się w oparciu o zebraną wśród zainteresowanych składkę, zaś jej koordynatorem był Pan Tomasz z Zarządu Lubelskiego Stowarzyszenia JESTEŚMY.

Ludzie siedza na krzesłach w parku. Są pod altaną metalową.

Organizatorzy składają tą drogą serdeczne podziękowania gronu pracowników mieszkań chronionych przy DPS za pomoc w przygotowaniu spotkania, wszystkim zaś jego uczestnikom za niepowtarzalną, miłą atmosferę.

Mężczyzna pochyla się nad grillem. Na grilu mięso. W tle roślinność.

Zygmunt Marek Miszczak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies