BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Kolista grafika z niebieskimi brzegami na których jest napis “warsztaty terapii zajęciowej, Międzyrzec Podlaski”. W środku koła grafika ludzika na wózku inwalidzkim. Wokół ludzika rozciąga się czerwona lina układająca się w kształt serca.

Integracja pod żaglami

9 czerwca Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych oraz WTZ Międzyrzec Podlaski zorganizowali imprezę „Integracja pod żaglami”. Było to już trzecie spotkanie nad „Międzyrzeckimi Jeziorkami” współfinansowane ze środków UM Międzyrzec Podlaski i PFRON.

W imprezie udział wzięło 150 osób z następujących ośrodków: Warsztat Terapii Zajęciowej z Konstantynowa, WTZ z Kodnia, WTZ przy Spółdzielni „Elremet” w Białej Podlaskiej, WTZ w Wisznicach, Ośrodek Wsparcia i WTZ w Międzyrzecu Podlaskim. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, pani Halina Mincewicz oraz Kierownik PCPR, pani Anna Skerczyńska. W imieniu Starosty bialskiego, głos zabrała Dyrektor PCPR, pani Halina przekazując ciepłe słowa wraz z życzeniami. Rozpoczęcia imprezy dokonała Kierownik WTZ, pani Monika Andrzejuk wraz z wiceprezesem PSON, panem Kazimierzem Telegą.

Uczestnicy integracyjnego spotkania mieli przyjemność wziąć udział w rejsie statkiem po Międzyrzeckich Jeziorkach, grach i zabawach marynistycznych, poczęstunku – pieczonych nad ogniskiem kiełbaskach, wiosenno-letnich owocach, słodkościach, pysznym obiedzie z dwóch dań, ponadto zabawach przy muzyce, spróbowaniu swoich sił w zmaganiach karaoke, a dzięki uprzejmości OSP Stołpno z Międzyrzeca Podlaskiego, popływać rowerem wodnym, kajakiem, motorówką, a także pochodzić po wodzie w kuli zorba. Celem wydarzenia była integracja osób niepełnosprawnych, pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu, ukazanie walorów i zasobów turystyczno-wypoczynkowych naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok! 🙂

Hubert Juszczuk

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies