BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Uczestnicy "Integracji pod żaglami" płyną na motorówce

Integracja pod żaglami w Międzyrzecu Podlaskim, 29.06.2023 r.

W czwartek, 29 czerwca 2023 r. na terenie Restauracji "Zacisze" odbyła się "Integracja pod żaglami", zorganizowana przez Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Międzyrzecu Podlaskim.

Tradycja imprezy żeglarskiej istnieje od 2017 r., kiedy to zorganizowano ją po raz pierwszy.

W tegorocznym wydarzeniu udział wzięli: Pan Zbigniew Kot – Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski, Pan Jan Maksymowicz – Skarbnik PSON, Pani Ewa Marciniuk – Przedstawiciel Stowarzyszenia PSON oraz Uczestnicy i Kadra z ośrodków zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem:

Uczestników powitali: Pani Monika Andrzejuk – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Pan Kazimierz Telega – Prezes Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Międzyrzecu Podlaskim.

Pan Burmistrz – Zbigniew Kot docenił inicjatywę i wyraził zadowolenie z organizacji wydarzenia:

“Bardzo się cieszę, że tak licznie przybywacie do Międzyrzeca i korzystacie z naszych atrakcji. Bardzo dziękuję stowarzyszeniom międzyrzeckim, OSP Stołpno i ART OVO, że wspierają Państwa działanie i jak zawsze bardzo mocno, jako miasto wspieramy działania w zakresie pomocy i edukacji osobom z niepełnosprawnościami i finansowo i mentalnie – sercem. Życzę Państwu po prostu dobrej zabawy na terenie Międzyrzeckich Jeziorek.”

Wśród proponowanych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zorganizowano: zabawy przy muzyce szanty, gry i zabawy marynistyczne oraz wspólne muzykowanie w rytmie soca, wystukiwanym na pochodzących z Afryki bębnach djembe [wym. dżembe]. Warsztaty bębniarskie przeprowadzili Pani Ania i Pan Maciek – Instruktorzy z Centrum Praktyk Artystycznych ART OVO w Międzyrzecu Podlaskim.

Panie Instruktorki przygotowały: krzyżówki marynistyczne, puzzle, memo, grę “słowo za słowo”, polegającą na ułożeniu jak największej ilości wyrazów z jednego, długiego słowa a także wymagającą zdolności manualnych zabawę, polegająca na układaniu figur przestrzennych ze słomek i plasteliny.

Dzięki dobrej, słonecznej pogodzie wszystkie atrakcje odbywały się na świeżym powietrzu w przestronnym ogrodzie pełnym zieleni i kwitnących kwiatów. Na terenie obiektu znajduje się także, stanowiące dodatkową atrakcję, mini-zoo ze zwierzętami gospodarskimi: kozami, królikami i ptactwem.

Jednak, jak przystało na imprezę “pod żaglami”, prawdziwą atrakcją był udział w krótkim rejsie po “Międzyrzeckich Jeziorkach”, który umożliwili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej “Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Strażacy udostępnili Uczestnikom motorówki, wóz ratownictwa wodnego oraz zadbali o bezpieczeństwo.

Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek od firmy cukierniczej “dr Gerard”, kawę, herbatę oraz wodę.

Za udział w imprezie “Integracja pod żaglami” wszystkie ośrodki otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a wydarzenie zakończył wspólny obiad we wnętrzu Restauracji “Zacisze”.

Zabawa była doskonała a atmosfera niezwykle serdeczna. Było wesoło, gwarno i beztrosko.

Tekst i foto: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach
życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 06.06.2023 – 11.12.2023 r.
przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies