BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

III Paraolimpiada Przedszkolaków w Lublinie

Przedszkole Integracyjne nr 39 w Lublinie zorganizowało po raz trzeci Paraolimpiadę Przedszkolaków, wydarzenie miało miejsce 24 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

W imprezie wzięli udział zawodnicy z przedszkoli w Lublinie, Łęcznej i Krasnegostawu. Hasłem przewodnim olimpiady było „Czy Ty, czy Ja – każdy w sporcie szansę ma”. Uroczystość otworzyła dyrektor Przedszkola nr 39 Anna Fijałkowska witając przybyłych gości oraz wszystkich uczestników olimpiady.

W hali jest duża grupa osób. Część ludzi siedzi na widowni i są to dzieci. inne osoby sa na boisku. Ludzie są bokiem lub tyłem do obiektywu.

Głównym celem imprezy było aktywne spędzenie czasu oraz podnoszenie poziomu sprawności fizycznej przedszkolaków, także integracja dzieci z niepełnosprawnościami z dziećmi sprawnymi.

Dwoje dzieci jest tyłem do obiektywu. Po prawej stronie dziewczynka siedzi na wózku inwalidzkim. Naprzeciwko nich leżą piłki i stoi mężczyzna z paletkami, który jest ucięty przez obiektyw.

Zawodnicy paraolimpiady uczestniczyli w konkurencjach sportowych takich jak: rzut do kosza, mini hokej, przejście przez tunel, mini mecz Bocci, kręglach.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies