BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie panoramy Krakowa. Na środku biały napis: I Europejski Kongres Terapii Zajęciowej. Przyszłościowa terapia zajęciowa. Kraków 2024 #OTEuropa2024

I Kongres Terapii Zajęciowej Europy w Krakowie – 15-19 października

W październiku, między 15 a 19 2024 roku, w Krakowie, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbędzie się I Europejski Kongres Terapii Zajęciowej.

Kongres OT-Europe to nie tylko szansa na promocję nowoczesnej terapii zajęciowej w Polsce, ale również okazja do wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych z terapeutami zajęciowymi z innych części Europy.

Kongres zgromadzi około 1000 uczestników, którzy przez pięć dni będą poruszać tematy opieki, rozwoju, komfortu funkcjonowania, a przede wszystkim aspektów polepszenia wszystkich dziedzin jakimi zajmuje się terapia zajęciowa.

Jest to szybko rozwijająca się dyscyplina, która stanowi ważną część rehabilitacji. Terapeuci zajęciowi pracują z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, zaburzeniami psychicznymi, osobami wykluczonymi społecznie, a także z osobami zdrowymi, pomagając im poprawić ich funkcjonowanie i jakość życia. Praca z tymi grupami wymaga nie tylko odpowiednich technik terapeutycznych, ale także narzędzi i technologii wspierających rehabilitację.

I Kongres Terapii Zajęciowej w Europie jest współorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Zajęciowej oraz Terapię Zajęciową Europa, które są zrzeszone z trzema największymi europejskimi organizacjami zajmującymi się terapią zajęciową: Europejską Siecią Terapii Zajęciowej w Szkolnictwie Wyższym (ENOTHE), Radą Terapeutów Zajęciowych dla Krajów Europejskich (COTEC) oraz Badaniami w zakresie Terapii Zajęciowej i Naukami Zawodowymi (ROTOS).

Wybór Krakowa na miejsce Kongresu nie był przypadkowy. Miasto to ma ponad tysiącletnią historię, jest drugim co do wielkości miastem w Polsce oraz polską stolicą nauki, historii i kultury. Jest również jednym z trzech miast w Polsce, gdzie można zdobyć tytuł licencjata, a obecnie jedynym miejscem, gdzie można uzyskać stopień magistra terapii zajęciowej.

Polskie Towarzystwo Terapii Zajęciowej oraz Occupational Therapy Europe mają ogromną przyjemność serdecznie zaprosić wszystkie osoby związane z terapią zajęciową na Kongres do Krakowa, wspaniałym miejscu do uprawiania nauki i cieszenia się polską kulturą i kuchnią.

Temat konferencji dotyczy przyszłościowej terapii zajęciowej, a omawiane będą nowe trendy oraz pojawiające się obszary związane ze zdrowiem psychicznym i fizycznym

Konferencja będzie skupiać się również na edukacji oraz interdyscyplinarnych interwencjach i podejściach. Badania skoncentrowane na zawodzie oraz metody badawcze, zdrowie publiczne i badania studenckie będą również poruszane. Celem konferencji jest polepszenie jakości terapii zajęciowej.

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w kongresie oraz wcześniejszego odwiedzenia strony internetowej wydarzenia dostępnej pod adresem: ot-europe2024.com

Podczas wydarzenia będzie można zaprezentować swój produkt/usługę szerokiej publiczności nie tylko z Europy, ale i z całego świata.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, stworzyliśmy specjalną ofertę dla start-upów, w ramach której otrzymają one powierzchnię 4 m2 ze stołem i 2 krzesłami oraz elektrycznością. Możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług dla start-upów to koszt zaledwie 1000 euro.

Poniżej plik z ofertą dla wystawców na OT Europe2024:

Oferta dla sponsorów i wystawców [PDF, 3 MB]

Profesjonalny Organizator Kongresów
Mazurki Zarządzanie Kongresami
Al. Wojska Polskiego 27
01-515 Warszawa, Polska

tel. 22 389 41 53
e-mail: info@ot-europe2024.comwystawa@ot-europe2024.com

Warto również zajrzeć na stronę internetową: ot-europe2024.com

Kamila Wrzostek

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies