BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Happening “Kolorem w szarość” w Zamościu, 09.05.2023

Happening “Kolorem w szarość” w Zamościu, 09.05.2023

9 maja 2023 roku z okazji Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych, na terenie kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu przy ulicy Kresowej 24 odbył się happening pn. "Kolorem w szarość".

Oprócz ponad 100 osób z niepełnosprawnościami: uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, mieszkańców Rodzinnego Domu, pracowników placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” w Zamościu, przybyli goście m.in. Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość, Stanisław Grześko – Starosta Zamojski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Urzędu Wojewódzkiego, organizacji pozarządowych, mediów.

Przedstawiciel osób z niepełnosprawnościami Mateusz Pawelec – uczestnik WTZ, przedstawił powody pokojowego protestu oraz genezę “szarego” muralu z symbolami dyskryminacji.

Wszyscy razem uczestniczyli w tworzeniu “kolorowego” muralu poprzez zamalowywanie farbami symboli dyskryminacji, które wcześniej zostały wyeksponowane na murze. O postępie w realizacji dostępności życia publicznego przez ostatnie lata opowiedziała Przewodnicząca Maria Król, sygnalizując jednocześnie nadal wymagające wsparcia obszary polityki społecznej w Zamościu – dzienne wsparcie dla dorosłych z niepełnosprawnościami i wspomagane mieszkalnictwo.

Gościom zostały zaprezentowane pomieszczenia Rodzinnego Domu i plany zagospodarowania nieruchomości na ulicy Kresowej 24, którą Stowarzyszenie uzyskało w dzierżawę od Prezydenta Miasta Zamość.

Pogoda dopisała i dzięki wszystkim powstał piękny, kolorowy, niosący nadzieję obraz na murze, przy którym zostanie zorganizowana strefa wypoczynku i rekreacji dla osób z niepełnosprawnościami.

Galeria zdjęć

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies