BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat z napisem: “Konferencja i gala kilometrów dobra. 8 października 2019 r. Kraków”.

Gala Kilometrów Dobra

8 października 2019 w Teatrze Variété w Krakowie odbyła się Konferencja i Gala Kilometrów Dobra, zorganizowana przez Polski Instytut Filantropii.

Wydarzenie to było wielkim świętem organizacji zaangażowanych w VI Ogólnopolską Kampanię Społeczną Kilometry Dobra, w ramach której każda zaangażowana instytucja zbierała pieniądze na swój cel.

Osoby siedzą na widowni. Kobieta i mężczyzna patrzą w obiektyw. Mają na sobie identyfikatory, które trzymają w rękach.

Na powyższą uroczystość zaproszeni zostali m.in. członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, które reprezentowali: Łukasz Lisek, Maria Lisek-Zięba, Elżbieta Forysiuk i Eliza Cyfra.

Mężczyzna stoi na scenie z mikrofonem. Za nim jest wyświetlana prezentacja: “Konferencja i gala kilometrów dobra. 8 października 2019 r. Kraków”

Uroczystość rozpoczęła się od Konferencji, którą zainaugurował Prezes Polskiego Instytutu Filantropii Robert Kawałko, przybliżając zgromadzonym pokrótce historię powstania Kilometrów Dobra i managerska kampanii Edyta Pusz. Następnie głos zabrali przedstawiciele poszczególnych organizacji, przedstawiając swoje sposoby prowadzenia zbiórek. Głos zabrały następujące osoby

  • Piotr Kozioł – Fundacja „Kwitnące Talenty”,
  • Jolanta Kopyto – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara,
  • Paulina Surman – Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”,
  • Anna Korczewska – Koalicja „Jarosławskie Kilometry Dobra”,
  • Adam Mstowski – PSONI Koło w Bytomiu,
  • Dominika Budzowska – PSONI Koło w Zawoi,
  • Maria Lisek-Zięba PSONI Koło w Łęcznej,
  • Angelika Leszczyńska – Fundacja Złotowianka,
  • Gabriela Strąg – SPONiA Węgrów,
  • Iwona Żochowska-Jabłońska Fundacja Przyszłość dla Dzieci.

Prezentację osiągnięć Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło w Łęcznej rozpoczął Łukasz Lisek, który zaśpiewał piosenkę „Kocham wolność”, następnie Przewodnicząca Zarządu Koła Maria Lisek-Zięba opowiedziała o doświadczeniach, sukcesach i trudnościach napotykanych na drodze w trakcie prowadzenia zbiórki.

Na scenie stoją trzy osoby. Mężczyzna trzyma w dłoniach kosz prezentowy a kobieta dyplom. Pozują oni do zdjęcia.

Gościem specjalnym zaproszonym na uroczystość był Jan Mela, osoba dla której rzeczy niemożliwe stają się możliwe, m.in. dzięki wierze w Boga i pozytywnemu nastawieniu.

Dwie osoby pozują do zdjęcia. Jest to jan Mela, a obok niego kobieta. Oboje uśmiechają się.

Po Konferencji odbyła się krótka przerwa, podczas której uczestnicy imprezy w kuluarach, przy pysznej kawie i przekąskach, mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi. Przedstawiciele poszczególnych organizacji mieli także możliwość powiedzenia parę słów do kamery, mówiąc o swoich doświadczeniach dotyczących prowadzenia zbiórki, sukcesach, trudnościach. Przedstawicielka PSONI Koło w Łęcznej, p. Eliza Cyfra, podzieliła się tymi doświadczeniami przed kamerą.

Po przerwie rozpoczęła się uroczysta Gala Kilometrów Dobra. W jej trakcie uczestnicy Kampanii otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo i osiągnięte rezultaty, zaś cały sztab główny kampanii, podziękowania z rąk Prezesa PIF Roberta Kawałko. PSONI Koło w Łęcznej również podziękowało Polskiemu Instytutowi Filantropii i na ręce Prezesa Roberta Kawałko przekazali Anioła Dobroci i słodką kulę, prace wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy. Odbyło się także uroczyste odśpiewanie hymnu kampanii pt. „Kilometry Dobra” napisanego przez zespół Skaldowie, jednakże głównym wykonawcą hymnu był Łukasz Lisek, z muzyką według swojej aranżacji.

Gwiazdami wieczoru byli: Kasia Moś z zespołem oraz zespół Perfect. Całość poprowadził Maciej Orłoś.

Na scenie stoi duża grupa osób. Wszyscy pozują do zdjęcia. Część z nich trzyma w dłoniach dyplomy. Za nimi prezentacja z napisem: “Konferencja i gala kilometrów dobra. 8 października 2019 r. Kraków”

Pobyt w Krakowie to nie tylko Konferencja i Gala Kilometrów Dobra, ale też zwiedzanie przepięknego miasta królów. Nocleg zarezerwowany mieliśmy w Hostelu „Strumyk” na Miasteczku Akademickim AGH. Po zjedzeniu śniadania udaliśmy się na Wawel, gdzie zobaczyliśmy przepiękny dziedziniec i wypiliśmy kawę w kawiarni Trattoria Wawel.

Na krakowskim rynku stoi kobieta i mężczyzna. Kobieta ma głowę zwróconą w stronę mężczyzny. On patrzy w inną stronę.

Następnie udaliśmy się na ulicę Szewską 20 gdzie znajduje się siedziba Polskiego Instytutu Filantropii. Tam przy kawie rozmawialiśmy o planach na kolejną Kampanię Kilometry Dobra.

W pomieszczeniu stoi grupa osób. Wszyscy pozują do zdjęcia i uśmiechają się.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad w Pacanowie – tym słynnym Pacanowie od Koziołka Matołka 😀 

Eliza Cyfra
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies