BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Galeria po 111 Schodach

Finisaż wystawy Piotra Drożdżaka

W dniu 1 marca 2016 roku w Galerii Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bernardyńskiej 14a w Lublinie, odbył się finisaż wystawy Piotra Drożdżaka.

Piotr Drożdżak urodził się 15 lipca 1987 roku w Gozdowie. Jest rysownikiem, malarzem i grafikiem. Mając 4 lata w trakcie swoich podróży koleją zaczął rysować zaobserwowane obiekty. Jego zmysły posiadają fotograficzna pamięć, co odzwierciedla precyzyjnie w swoich pracach wąskotorówek. Nieprzeciętne wręcz umiejętność oddawania szczegółów – dworców, składów kolejowych, ludzi – inspiruje go najbardziej, potrafi godzinami szkicować.

Wystawa pod tytułem „Stoi na stacji…” prezentuje prace powstałe w ostatnich latach i prezentuje wagony, jadące pociągi, drogę, skomplikowane maszyny.

„…Pani Teresa, mama Piotra, opowiada, że jako mały chłopiec uciekał i wchodził niepostrzeżenie pod pociągi, zaciekawiony ich budową od strony, której zazwyczaj nie widzimy…”

A. Wójtowicz

KAK

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies