BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Stowarzyszenia Krok za krokiem

Festiwal Sportu w Zamościu

W dniach 28-30 września 2011 r. w Zamościu w Ośrodku Sportu i Rekreacji (OSiR) odbył się Integracyjny Festiwal Sportu o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, zorganizowany przez stowarzyszenie „Krok za Krokiem”, pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Rywalizacja toczyła się nie tylko w Boccia, ale też w innych dyscyplinach: piłka nożna na wózkach elektrycznych, biegi, race running czy lekkoatletyka. Wzięli w niej udział zawodnicy z całej Polski: Stowarzyszenie „Krok za Krokiem” w Zamościu, Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Warsztaty Terapii Zajęciowej Biłgoraj, Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Jedlanka Stara, Zespół Szkół Nr 2 w Radomiu, Zespół Szkół Specjalnych Wołomin, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii św. Michała w Zamościu, Ośrodek Rechabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy ul. Orlicz Dreszera Zamość, Warsztaty Terapii Zajęciowej Orlicz-Dreszera, Zespół Szkół Nr 109 ul. Białobrzeska Warszawa, Klub Sportowy Pamara Boccia w Lublinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Radom, Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Radomiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka Radom, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Poznaniu, Zespół Szkół Specjalnych w Centrum Rehabilitacji Konstancin, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” Jaworzno.

Klub Sportowy Pamara Boccia reprezentowali: Mateusz Urbański oraz Patryk Barszczyk. Staraliśmy się dobrze zaprezentować i pokazać formę przed II Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Wągrowcu pod Poznaniem w dniach 26-28 października 2011 roku. W Zamościu spotkaliśmy swoich kolegów, z którymi rywalizujemy. Bardzo lubimy się poza boiskiem i zawsze miło wspominamy nasze spotkania.

28 września 2011 r. odbyły się zawody regionalne w Boccia, w których uczestniczyli zawodnicy z regionu zamojskiego. Następnego dnia (czwartek) odbyły się zawody indywidualne (z podziałem na kategorie w zależności od niepełnosprawności). W zawodach w kategorii BC2 zająłem II miejsce. To już coś, aczkolwiek była szansa na pierwsze miejsce, tylko zabrakło trochę szczęścia. Postaram się, żeby dopisało mi ono na Mistrzostwach Polski.

Natomiast w piątek były rozegrane zawody drużynowe w których nie braliśmy udziału.

Wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną sportu zapraszam na stronę KS Pamara Boccia Lublin, a osoby niepełnosprawne zachęcam do kontaktu z nami i spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie. Jest to dobry sposób żeby wyjść z domu, jak i zasmakować rywalizacji sportowej.

Mateusz Urbański

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies