BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grafika przedstawiająca dwie dłonie oraz czerwone przyciski - play, stop, pauza

Festiwal Kina Kobiet „Demakijaż” z tłumaczeniem na PJM i audiodeskrypcją

Rozpoczęła się 6 edycja Demakijażu która będzie trwać do 31 października 2021 roku w Centrum Kultury w Lublinie. Hasło tegorocznej edycji to „Seksualność”.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Homo Faber oraz Fundację Camera Femina. W programie przewidziane są projekcje filmowe realizowane przez kobiety po obu stronach kamery, a także debaty i spotkania autorskie. Udział we wszystkich pokazach filmowych, spotkaniach i koncertach jest bezpłatny.

Na 4 projekcje organizatorzy zapewniają tłumaczenie na Polski Język Migowy, w tym 1 z audiodeskrypcją. Spotkania towarzyszące filmom również będą migane.

Program wybranych wydarzeń dostępnych w PJM

28 października 2021 (czwartek)

18:45 – 21:30 Film „TOVE” + Spotkanie
reż. Zaida Bergroth, 100 min., 2020, Szwecja, Finlandia

Wspaniały, wzruszający i wymowny film o Tove Jansson, fińskiej pisarce i ilustratorce pochodzenia szwedzkiego. Opowieść o sztuce, pożądaniu, miłości i Muminkach.

Po projekcji Jolanta Prochowicz porozmawia o autorce z seksuolożką, edukatorką seksualną, pedagożką i psychoterapeutką Alicją Długołęcką (Alicja Długołęcka) oraz Justyną Czechowską, tłumaczką literatury szwedzkiej i norweskiej na polski, w tym książek Tove Jansson.

29 października 2021 (piątek)

19:45 – 22:30 Film „BLISS” + Spotkanie
reż. Henrika Kull, 90 min, Niemcy, 2021

Po filmie odbędzie się spotkanie o seksualności, prowadzenie: Simona Kasprowicz

30 października 2021 (sobota)

18:00 – 20:00 Film „W nowym świetle. Rijksmuseum i niewolnictwo” + Spotkanie
reż. Ida Does, 55 min, 2021, Holandia

Po projekcji odbędzie się spotkanie o postkolonialiźmie i europocentryźmie, prowadzenie: Joanna Bednarczyk

Co się dzieje, gdy najważniejsze muzeum narodowe skupia się na historii holenderskiego niewolnictwa? O tym właśnie jest „W nowym świetle”, bardzo aktualny dokument reżyserki Idy Does. Film wnikliwie pokazuje, jak bolesne i cierpkie, ale jednocześnie uzdrawiające i wyzwalające jest spojrzenie na słynne amsterdamskie Rijksmuseum w z nowej perspektywy.

31 października 2021 (niedziela)

17:00 – 18:15 Film „Mów mi Marianna”
reż. Karolina Bielawska, 75 min, Polska, 2015

Kiedy Marianna chce być Marianną do końca – nie tylko emocjonalnie, ale też cieleśnie i prawnie – musi zrezygnować z całego swojego dotychczasowego życia. Musi zostawić żonę i córki, pogodzić się z odrzuceniem i brakiem akceptacji ze strony rodziców, z samotnością.

Film z audiodeskrypcją:

31 października 2021 (niedziela)

17:00 – 18:15 Film „Mów mi Marianna”
reż. Karolina Bielawska, 75 min, Polska, 2015

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies