BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Zus

Eksperci w ZUS-ie dla osób z niepełnosprawnością

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, pozyskiwanie przez nich środków na działalność gospodarczą, refundacje do przedmiotów ortopedycznych oraz więcej informacji w obszarze pomocy niepełnosprawnym mogli uzyskać zainteresowani 18 maja 2016 r. w siedzibie lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przy ul. Zana 36 w Lublinie podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanego przez Wydział Organizacji i Analiz ZUS.

W sali obsługi klientów osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom porad/informacji udzielali przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin, Miejskiego Urzędu Pracy i oczywiście ZUS-u oraz Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych-Sejmik Wojewódzki.

Przedstawicielki Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy mierzyły chętnym ciśnienie, badały poziom cukru we krwi. Z pomocą specjalnego fantomu można było nauczyć się, jak samodzielnie wykonać badanie piersi.

ZUS przygotował także spotkanie dla organizacji i stowarzyszeń, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z ofertą, jaką lubelskie instytucje mają dla niepełnosprawnych.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies