BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na zdjęciu logo ZUS

Eksperci w ZUS-ie dla niepełnosprawnych

Porady ekspertów z wielu instytucji i bezpłatne badania – tego można się spodziewać podczas „Dnia Osób Niepełnosprawnych”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 20 maja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Przy ul. Zana 36 w Lublinie specjaliści będą czekać na niepełnosprawnych między godziną 9:00 a 14:00

Zainteresowani skorzystają z porad: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Państwowej Inspekcji Pracy, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Urzędu Pracy i oczywiście ZUS-u. Będzie można dopytać o sanatoria, renty, pomoc finansową dla niepełnosprawnych i ich prawa jako pracowników. Zainteresowani dowiedzą się, jak uzyskać refundację do przedmiotów ortopedycznych i dotację na założenie firmy.

Pomocą będą też służyć Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, która działa na rzecz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki zaproponuje szkolenia i wsparcie w poszukiwaniu pracy.

„Dzień Osób Niepełnosprawnych” w lubelskim ZUS-ie to też okazja, żeby skorzystać z bezpłatnych badań i porad dietetycznych. Przy stanowisku Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy będzie można sprawdzić poziom cukru we krwi i ciśnienie.

Dodatkowo w każdej placówce ZUS-u chętni otrzymają specjalne żółte poradniki o rentach i uprawnieniach niepełnosprawnych. Przygotowały je wspólnie ZUS i PFRON.

Agnieszka Szepietowska
Wydział Organizacji i Analiz
tel.  81 535 74 70502 006 695

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies