BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dzień otwarty w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie

10.06.2015r. odbyło się uroczyste otwarcie imprezy pt. „Dzień otwarty w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie”.

Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie. Do zgromadzonych uczestników spotkania słowo wstępne wygłosił Jerzy Weremko, następnie głos zabrał Dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej Wiesław Podgórski, który w swoim wystąpieniu przybliżył działalność placówki na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu krasnostawskiego. Pierwszą cześć spotkania zakończyła się prelekcją psychologa Pani Katarzyny Gruszczyńskiej, która zapoznała zgromadzonych z metodami i formami pracy w warsztacie terapii. W czasie prelekcji wszyscy mogli zobaczyć prace wykonane przez uczestników WTZ oraz wysłuchać ich wypowiedzi na temat zastosowanych technik artystycznych i rzemieślniczych.

Druga cześć spotkania opierała się na integracyjnych warsztatach przygotowanych przez instruktorów w poszczególnych pracowniach działających w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie wspólnie z uczestnikami WTZ-tu wykonywali zadania, których efektem końcowym był gotowy produkt. W pracowni gospodarstwa domowego wykonano pyszne kanapki i napoje. Piękne dzieła sztuki i przedmioty dekoracyjne wykonano w pracowni plastycznej, rękodzieła artystycznego, krawieckiej, poligraficznej, wyzwalania aktywności i technicznej. Uzdolnieni artystycznie oraz posiadający dużą wiedze z projektowania graficznego uczestnicy i uczniowie wykonali w pracowni sztuk wizualnych efektowny napis w technice 3D. Na zakończenie imprezy zaproszeni goście otrzymali broszurki reklamowe oraz wzięli udział we wspólnym posiłku, który przygotował pracownia gospodarstwa domowego.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies