BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Dzień otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy do Oddziału ZUS.

Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie

25 maja 2011 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie zorganizował „Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych”. Jego celem było udostępnienie wszystkim zainteresowanym kompleksowej informacji dotyczącej ubezpieczeń społecznych i możliwości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Porad udzielali m.in. eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorzy dni otwartych przygotowali bezpłatny informator dla osób niepełnosprawnych.

Podczas zorganizowanego spotkania odbyła się konferencja. LFOON reprezentowali: Anna Gołąb i Adam Orzeł, głos w dyskusji zabrał pan Orzeł.

Moim zdaniem najbardziej obleganym stoiskiem było to zorganizowane przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki, przy którym dyżurowały, jak zwykle kompetentne panie: Anna Gołąb i Zofia Brzozowska. Można było otrzymać tu poradniki, ulotki i wyczerpującą informację nt. działalności LFOON.

Byłem świadkiem jak kilku osobom starano się pomóc w znalezieniu pracy, bądź proponowano im kursy szkoleniowe, zainteresowani otrzymywali adres do Lubelskiego Biura Karier, Galeria „Parada”, ul. Nałęczowska 30, 20-071 Lublin, telefon 513 046 881.

Pani Anna Gołąb udzieliła wywiadu Telewizji Lublin, który można było obejrzeć, jeszcze tego samego dnia w Panoramie Lubelskiej.

Sądzę, że tego typu dni otwarte są jak najbardziej potrzebne, to jest pożyteczne narzędzie pomocy dla osoby niepełnosprawnej, często zagubionej w labiryncie przepisów. Bardzo ważny jest także kontakt osobisty, jak to się popularnie mówi „twarzą w twarz”, wtedy jest łatwiej zwierzyć się ze swoich problemów.

Krzysztof Rzepecki

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies