BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Stowarzyszenia Krok za krokiem

Dzień Europy w „Krok za krokiem”

W dniu 9 maja w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu obył się happening pn. Równość, Godność, Normalność, zorganizowany w ramach Dnia Europy oraz Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Przybyłych gości i wychowanków Stowarzyszenia przywitała Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król, tłumacząc pierwotny przebieg happeningu który miał się odbyć na Rynku Wielkim w Zamościu jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych zapadła decyzja o zmianie jego programu i lokalizacji.

W pomieszczeniu siedzi grupa osób. Po lewej stronie jest troje dzieci na wózkach inwalidzkich. Mężczyzna siedzący po drugiej stronie rzędu patrzy wprost w obiektyw.

 Następnie wystąpili członkowie zespołu wokalnego „Creazy Steps” pod kierunkiem Ewy Sienkiewicz, którego członkami są uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Trzy osoby stoją obok siebie. Kobieta w środku trzyma dyplom z napisem: “Podziękowanie” oraz statuetkę. Po lewej stronie stoi mężczyzna z medalem na szyi. Po prawej mężczyzna również ma medal, ale jest lekko przesłonięty przez kobietę.

Wśród przybyłych gości należy wymienić: Jerzego Dębskiego – Dyrektora Oddziału Lubelskiego PFRON, Magdalenę Dołgan- Zastępcę Prezydenta Miasta Zamościa, Marka Gajewskiego – Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Zamościa. Kolejnym punktem spotkania był mecz boccia – dyscypliny paraolimpijskiej.

Sześć osób stoi w rzędzie, a jedną z osób jest mężczyzna na wózku inwalidzkim. Wszyscy mają przed sobą piłki.

Mecz był rozgrywany pomiędzy drużyną SPDN „Krok za krokiem”, a przybyłymi gośćmi i zakończył się wygraną drużyny SPDN „Krok za krokiem”, po bardzo emocjonującej dogrywce.

Grupa młodych osób jest na sali. W pierwszym rzędzie dwie osoby są na wózkach inwalidzkich. Większość osób patrzy przed siebie.

Kamil Kabasiński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies